Mesut Özil oyundan çıktı suları tekmeledi, küfürler savurdu!

Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Mesut Özil, Antwerp maçında oyundan alınınca sinirlerine hakim olamadı. Yıldız futbolcunun saha kenarına gelirken küfürlü sözler sarf ettiği kameralara yansıdı.

Mesut Özil oyundan çıktı suları tekmeledi, küfürler savurdu!

UEFA Avrupa Ligi D Grubu’nda Antwerp’i ağırlayan Fenerbahçe’de Mesut Özil krizi yaşandı. Maça ilk 11’de başlayan yıldız futbolcu, ikinci yarının 66. dakikasında oyundan alınınca sinirlerine hakim olamadı. Karşılaşmanın 2-2 devam ettiği sırada ağır hareketlerle saha kenarına gelen ve küfürler savuran Özil, yedek kulübesi önüne geldiğinde adeta çılgına döndü.

Yedek kulübesindeki su şişelerini tekmeleyen ve sinirli hareketleriyle tüm dikkatleri üzerine çeken Özil, formasını çıkartıp havaya fırlattı. Özil’in daha önce de kendisini birçok kez oyundan çıkartan Teknik Direktör Vitor Pereira ile arasında sorun olduğu iddia edilmişti.

33 yaşındaki Mesut Özil, Antwerp maçında sahada kaldığı 66 dakika boyunca 17 pas yaparken hiç şut çekemedi. Sadece 1 kez rakip çalımlayan Özil, sarı lacivertlilerin en az pas yapan oyuncularından biri oldu.

Fotoğraf: Fatih Erdoğdu.

VITOR PEREIRA’DAN MESUT ÖZİL AÇIKLAMASI

Maçtan sonra açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pererira, Mesut Özil’in oyundan çıkmasıyla ilgili gelen soruya sinirlendi ve şu yanıtı verdi:

“Hiç şüphe yok ki baskıyı arttırmak istiyorduk, taze kan sokmamız gerekti. Taze kan olarak birkaç oyuncu sokmak istedik. Mesut bugün gayet iyi futbol sergiledi ama o andan itibaren daha baskılı olmamız gerekiyordu. Mesut topla iyi ama biz topu pek tutamadık, baskıyı arttıracak oyuncular istiyorduk. Mesut çıkmasaydı ne olurdu? Bilemem, futbol bu. Mesut dışında Berisha'yı da, başka oyuncuları da çıkardık. 4 oyuncu çıkardım, niye diğerlerini sormadınız? Amacımız taze bir kan oyuna sokmaktı.”

Fotoğraf: Hüseyin Çağlar

Vitor Pereira'dan Mesut Özil tepkisi ve tecrübe itirafı! İlginizi Çekebilir Vitor Pereira'dan Mesut Özil tepkisi ve tecrübe itirafı! Samatta Fenerbahçe ağlarını havalandırdı, tarihe geçti İlginizi Çekebilir Samatta Fenerbahçe ağlarını havalandırdı, tarihe geçti
Loading...