Metin Diyadin dönemi 22 gün sürdü

Bandırmaspor'da Teknik Direktör Metin Diyadin ile yolların ayrıldığı açıklandı. Metin Diyadin böylece, Bandırmaspor'da son beş yılda görevden ayrılan 11. farklı teknik direktör oldu.

Metin Diyadin dönemi 22 gün sürdü

TFF 1.Lig ekibi Bandırmaspor’da geçtiğimiz haftalarda ön anlaşma imzalanan Teknik Direktör Metin Diyadin ile yolların ayrıldığı açıklandı.

Kulübün resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “Ön protokol imzaladığımız Teknik Direktör Metin Diyadin ile yapılan ön çalışmalarda bazı yönetsel noktalarda mutabakat sağlanamamış olup yollarımız ayrılmıştır. Metin Diyadin'e teşekkürlerimizi sunar, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz” denildi.

22 GÜN GÖREVDE KALDI

Bandırmaspor, Erkan Sözeri ile yollarını ayırmasının ardından, 4 Mayıs 2021 tarihinde Metin Diyadin ile bir yıllık sözleşme imzalamıştı. Bandırmaspor Kulübü’nden yapılan açıklamada “Anlaşmanın her iki taraf için de hayırlı olmasını diler, Metin Diyadin’e kulübümüzde başarılar dileriz” denilmişti.

Ancak Metin Diyadin, yeni takımının başında tek maça çıkabildi. Metin Diyadin önderliğinde Altay ile deplasmanda karşılaşan Bandırmaspor, mücadeleyi 4-3 kaybetmişti. Böylece Bandırmaspor’da son 5 yılda 11. teknik adam ile yollar ayrılmış oldu. Bu dönemde Bandırmaspor’da İsmail Ertekin, Feyyaz Uçar, Yusuf Şimşek, Mustafa Uğur, Hüseyin Yenikan, İhsan İdikut, Taşkın Güngör, Ramazan Kurşunlu, Serdar Bozkurt, Erkan Sözeri ve son olarak da Metin Diyadin görev yaptı.

34 haftada 42 puan toplayan Bandırmaspor, TFF 1. Lig’in 11. sırada tamamlamıştı.

BAŞKAN “METİN DİYADİN İLE HEDEFLERİMİZE ULAŞACAĞIMIZA İNANIYORUM” DEMİŞTİ

Bandırmaspor Başkanı Onur Göçmez, Metin Diyadin ile yapılan anlaşma sonrası yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

“Önümüzdeki yıl bizi daha zorlu bir lig bekliyor. Biz bu sene hedeflerimiz doğrultusunda önemli bir başarı yakaladık. Gelecek sezonun planlamasına son anda başlamak istemedik. Lig devam ederken biz tüm stratejimizi çizdik. Adım adım bunları uyguluyoruz. Sportif direktör olarak Fevzi Layiç ile anlaştık. Takımı da Metin Diyadin hocamıza emanet ediyoruz. Tecrübeli bir teknik direktör olan Diyadin ile hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyorum. Bu zorlu ligde iddialı, seyir zevki yüksek bir takım oluşturacağız. Önce iç transferi bitirip sonrasında dış transferlerimize odaklanacağız.”

Yılmaz Vural, Erzurumspor'da neler yaşamış neler! İlginizi Çekebilir Yılmaz Vural, Erzurumspor'da neler yaşamış neler!
Loading...