Mircea Lucescu’dan Jorge Jesus’a cevap

Dinamo Kiev Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Fenerbahçe maçı öncesi öncesinde basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Mircea Lucescu’dan Jorge Jesus’a cevap

Şampiyonlar Ligi’nde 2. ön eleme turunda Fenerbahçe ile yarın akşam saat 20.00’de karşılaşacak olan Dinamo Kiev’de teknik direktör basının karşısına geçti.

Tecrübeli Rumen teknik adam, Jorge Jesus’un faul açıklamasına cevap verirken, ayrıca iki takımı karşılaştırdı. Lucescu’nun sözleri şöyle;

“FUTBOL TABİİ Kİ BU ŞARTLARA BAKMIYOR”

“Biz çok fazla transfer yapamadık. Hatta oyuncu kaybettik. Fenerbahçe birçok oyuncu aldı. Kendi idman tesisleri mevcut. Ayrıca iyi bir seyirci desteği olacak Fenerbahçe’nin arkasında. Bizi kadınlar ve çocuklar destekleyecek sadece. Çünkü erkekler savaşta. Futbol tabii ki bu şartlara bakmıyor. Futbol, sahadaki oyunla neticeleniyor. Bizim Fenerbahçe’ye göre dezavantajlı durumumuz daha fazla. Ancak turu geçmek için elimizden geleni yapacağız.”

“AKADEMİDEN GELEN FUTBOLCULARLA…”

“Fenerbahçeli oyuncular çok iyi hazırlandı. Bizim açımızdan oldukça zor bir maç olacak. Koşulları düşündüğümüzde, Ukraynalı futbolcuların yanı sıra akademiden gelen futbolcularla da bir başarı elde etmeye çalışıyoruz.”

JORGE JESUS’A FAUL CEVABI

“Fauller tabii ki olacak. Bunu abartmaya gerek yok. 8 aydır hiçbir hazırlık sürecimiz olmadı. Dikkatlice bu maça hazırlanmaya çalıştık. Adil bir oyun oynanması önemli. Hakem durumu abartabiliyor, o kadar faullük bir durum yok.

Jesus, tecrübeli ve çok iyi bir teknik direktör. Jesus’un bu maçı doğrudan kazanacağını varsayıp hafife alacağını düşünmüyorum. Geniş bir ekibi olsa da, zor maç olacağını bilecektir.”

“TÜRKİYE’NİN FUTBOL HAYATIMDA ÖNEMLİ BİR YERİ VAR”

Mircea Lucescu, geçmişte Türkiye’de yaşadığı başarıların hatırlatılması üzerine ise “Tabii benim futbol deneyimim ve hocalık geçmişime bakarsanız, burada hem Galatasaray hem Beşiktaş’ta en önemli deneyimleri kazandığımı söyleyebilirim. Dolayısıyla Türkiye’nin futbol hayatımda çok önemli bir yeri var. Bunu hem Galatasaray hem Beşiktaş hem milli takım için söyleyebilirim. Buradaki taraftarlara çok saygı duyuyorum, onları takdir ediyorum. İstanbul’a ne zaman gelirsem geleyim iyi hissediyorum. Sokaklar, dükkanlar nereye gitsem Türkiye benim için her zaman güzel bir ülke” ifadelerini kullandı.

Jorge Jesus'tan Dinamo Kiev'e hodri meydan: İsterlerse 30, 40 faul yapsınlar İlginizi Çekebilir Jorge Jesus'tan Dinamo Kiev'e hodri meydan: İsterlerse 30, 40 faul yapsınlar
Loading...