Mustafa Cengiz ve eski yöneticiler disipline sevk edildi

Galatasaray Kulübü Sözcüsü Remzi Sanver, sarı-kırmızılı kulübün eski başkanı Mustafa Cengiz ile eski yönetim kurulu üyelerinin disipline sevk edildiğini ifade etti. 

Mustafa Cengiz ve eski yöneticiler disipline sevk edildi

Galatasaray Kulübü Sözcüsü Remzi Sanver, GSTV’de gündeme dair açıklamalarda bulundu. Sanver, kongre üyelerinin, mayıs ayında yapılması gereken ve iptal edilen olağan seçimli genel kurul ile ilgili disiplin kuruluna başvurduğunu dile getirdi.

Mustafa Cengiz ve eski yöneticilerin disipline sevk edildiğini belirten Remzi Sanver, şunları söyledi:

“Mayıs ayının sonunda yapılması gereken seçimin ertelenme kararına imza atan geçen dönemdeki yönetim kurulu üyelerimizin bu davranışlarının tüzüklerimize göre disiplin yaptırımı gerektirdiğini düşünen bazı üyelerimiz, disiplin kuruluna başvurmuşlardır. Bu başvuru yönetim kurulu aracılığıyla yapılmıştır. Yönetim kurulumuz da tüzüğümüzün kendisine getirdiği yükümlülükle başvuruyu disiplin kuruluna sevk etmiştir. Yönetim kurulumuz burada tüzüğün emrettiği aracılığı yapmıştır. Dosyada şikayetçi konumunda değildir” dedi.

Remzi Sanver, Beşiktaşlı futbolcu Rosier’in Fatih Terim’le alakalı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ile ilgili ise “Bir sporcunun sosyal medyada Fatih Terim’i ima ederek kullandığı terbiye dışı ifadelere de değineceğim. Fatih hocamız kendi öğrencilerinden, Galatasaray ise kendi sporcularından sorumludur. Bu sporcunun ahlaki olgunlaşmasını mensubu olduğu değerli rakibimiz Beşiktaş Kulübüne emanet ediyoruz” diye konuştu.

“Manen ve hukuki destek için sporcularımızın yanındayız”

Remzi Sanver, kulübün haftalık olağan yönetim kurulu toplantısının ardından da açıklamalarda bulundu.

Bir basın kuruluşunda yer alan, Arda Turan ve Oğulcan Çağlayan'ın kişilik haklarını zedeleyici mahiyetteki habere yönelik Yönetim Kurulu Sözcüsü Remzi Sanver şu ifadeleri kullandı:

“Geçtiğimiz haftalar içerisinde yaşanan bazı olayları da değerlendirmek istiyorum. Bunlardan bir tanesi çok üzücü ve kamuoyuna yansıyan, çok ayıpladığımız bir gelişme oldu. Sadece kendimizle ilgili bir konu olsaydı burada dile getirmeye de utanırdık; ancak insan haklarıyla, özgürlüklerle ve özel hayatın dokunulmazlığıyla alakalı bir konu. İsmini zikretmek istemediğim bir medya kuruluşu tarafından, değerli sporcularımız Sayın Oğulcan Çağlayan ve Sayın Arda Turan'ın özel hayatlarına saldırı teşkil eden bir haber yapıldı. Tabir için başlayın. Her tarafından çirkinlik akan bu davranışı kınıyor, değerli sporcularımızın manen ve hukuki destek için yanında tereddütsüz yanlarında olduğumuzu söylemeye dahi zaid addediyoruz. Daha önemlisi, bunu tekil bir mesele olarak görmediğimizi ifade etmek isterim. Galatasaray tarihin aktığı yönde yürüyen insanlar tarafından var edilmiş ve bugünlere getirilmiştir. Söz konusu yayın organının ahlâk adını verdiği, kim bilir hangi çağdan kalmış davranış normlarıyla, Galatasaray kültürünün insan ve vicdan merkezli ahlâk anlayışı arasında temel bir uyumsuzluk olduğu aşikârdır. Dolayısıyla Galatasaray camiasının fertleri şu ana kadar olduğu gibi bundan sonra da bu yayın organının uygunsuz bulduğu davranışlara devam edeceklerdir.”

Galatasaray'da Halil Dervişoğlu taktiği İlginizi Çekebilir Galatasaray'da Halil Dervişoğlu taktiği