Mustafa Denizli’den TFF’ye sitem: Birini bulamadı herhalde

Altay Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın teknik direktörlüğü hakkında sorulan bir soruya sitem dolu bir cevap verdi.

Mustafa Denizli’den TFF’ye sitem: Birini bulamadı herhalde

Süper Lig'deki İzmir derbisinde Göztepe'yi 2-1 mağlup eden Altay'ın Teknik Direktörü Mustafa Denizli karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Süper Lig'deki İzmir derbisinin Türk futbolu adına büyük bir kazanç olduğunu ifade eden Mustafa Denizli, “Yıllarca kaptanlığını yaptığım Altay'da Göztepe'ye karşı çok önemli maçlar oynadık. İki takım arasındaki rekabet benim için hep sahada oldu. Futbolculuk dönemimde en önemli dostlarım hep Göztepeli ağabeylerimdi” dedi.

Türkiye A Milli Futbol Takımı konusunda sorulan soruya de cevap veren Mustafa Denizli, “Fatih Terim, Şenol Güneş ile ilgili açık beyanlarda bulundu. Bunun üzerine bir şey söylemeye gerek yok. Türkiye Futbol Federasyonu Türkiye'de milli takımın başına geçebilecek kalitede birini bulamadı herhalde” şeklinde konuştu.

Maçın ilk yarısını penaltıların belirlediğini söyleyen Denizli, “Çok yüksek tempoya çıktık. Penaltıdan sonra biraz sendeler gibi olduk. İkinci yarıda maçın dönmemesi mümkün değildi. Zaman zaman kontra ataklar gördük kalemizde. Altay camiası adına önemli bir sonuç oldu. Bu rekabet hep böyle güzelliklerle devam eder inşallah” diye konuştu.

Altay-Göztepe maçında uzatmada gelen üç puan! Süper Lig'de 18 yıl sonra İzmir derbisi İlginizi Çekebilir Altay-Göztepe maçında uzatmada gelen üç puan! Süper Lig'de 18 yıl sonra İzmir derbisi