Nihat Özdemir net konuştu: Cezayı uygularız

UEFA'ya karşı 12 takımın kurduğu Avrupa Süper Ligi için Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'den de açıklama geldi. Özdemir, Türkiye'den katılan olursa cezaların uygulanacağını belirtti.

Nihat Özdemir net konuştu: Cezayı uygularız

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, futbol dünyasında büyük ses getiren ve bazı futbolculardan da tepki çeken Avrupa Süper Ligi için konuştu.

Fox’tan İsmail Küçükkaya’ya konuşan Özdemir, hiçbir Türk takımının yeni organizasyona katılamayacağını belirtti.

UEFA’ya karşı oluşturulan Avrupa Süper Lig’e katılacak takım için gerekli kararları alabileceklerini ifade eden TFF Başkanı Nihat Özdemir, “Biz Türkiye olarak yekvücut UEFA’nın yanındayız, futbolun kaosa dönmesini istemiyoruz. Hiçbir Türk kulübü, Avrupa Süper Ligi’ne katılmayacak. Eğer bir takımımız söz konusu turnuvaya katılırsa biz de UEFA’nın cezalarını uygularız. Biz 55 federasyon olarak UEFA’nın yanındayız” diye konuştu.

Manchester United, Manchester City, Chelsea, Arsenal, Liverpool, Tottenham, Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid, Juventus, Milan ve Inter, ‘Avrupa Süper Ligi'nin’ kurulması konusunda anlaştıklarını duyurdu.

Ünal Aysal'dan Avrupa Süper Ligi'ne destek: Geç bile kalındı İlginizi Çekebilir Ünal Aysal'dan Avrupa Süper Ligi'ne destek: Geç bile kalındı

TFF DE AÇIKLAMA YAPTI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Avrupa Süper Ligi projesinin kabul edilemez bir organizasyon olduğunu belirterek, “TFF olarak, FIFA ve UEFA olmak üzere tüm paydaşlar ve bu spora gönülden bağlı olan futbol ailesinin her ferdinin yanında olduğumuzu açık bir şekilde beyan ediyoruz” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu, bazı dev kulüplerin açıkladığı ‘Avrupa Süper Ligi’ projesine karşı çıktıklarını açıkladı. Resmi sitesinden yayımlanan açıklamada, TFF’nin FIFA ve UEFA’nın yanında olduğunu belirterek, şu ifadelere yer verildi:

“Bazı Avrupa kulüpleri tarafından oluşturulduğu ilan edilen Avrupa Süper Ligi projesi ile ilgili gelişmeleri büyük bir endişe ile takip etmekteyiz. Dünya futbolunun geleceğini bütünüyle tehlikeye atacak bu anlamsız teşebbüsü kabul edilemez buluyoruz.

Jürgen Klopp'tan Süper Lig yorumu: 'Kim bunu her yıl görmek ister?' İlginizi Çekebilir Jürgen Klopp'tan Süper Lig yorumu: 'Kim bunu her yıl görmek ister?'

Türkiye Futbol Federasyonu olarak, başta futbolumuzun çatı kurumları olan FIFA ve UEFA olmak üzere tüm paydaşlar ve bu spora gönülden bağlı olan futbol ailesinin her ferdinin yanında olduğumuzu açık bir şekilde beyan ediyoruz. Bu kapsamda, UEFA Başkanı Aleksander Ceferin ve Yönetim Kurulu’na inanıyoruz, alacakları kararı sonuna kadar destekliyoruz. Önemli olan, zor zamanlardan geçtiğimiz bu süreçte, bu oyunun geleceği için bireysel değil birlik beraberlik içerisinde hareket etmek ve bu yönde kararlar almaktır. Futbolun geleceği adına, söz konusu oluşumda yer alan kulüpleri, başlattıkları bu ayrılıkçı eylemden bir an önce vazgeçmeye davet ediyoruz.

Yalnızca kendi çıkarlarını düşünen bu harekete haklı bir tepki gösteren Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı’na sergiledikleri bu duruş için Türk futbolu adına teşekkür ediyoruz.”

Aleksander Ceferin resmen açıkladı! Milli takıma alınmayacaklar İlginizi Çekebilir Aleksander Ceferin resmen açıkladı! Milli takıma alınmayacaklar
Loading...