Okan Buruk’un yıldızları: Evander-Amiri

Galatasaray'da orta saha transferi için gaza basıldı. Teknik Direktör Okan Buruk'un isteği üzerine bir 10 numara, bir de ön libero için girişimler hızlandı.

Okan Buruk’un yıldızları: Evander-Amiri

Galatasaray’da orta sahadaki değişimle ilgili çalışmalar sürüyor. Ön liberoda Okan Buruk'un en çok istediği ismin Florian Grillitsch'in durumu zora girse de temaslar kesilmedi. Buna karşın iki alternatif belirlendi. Bayer Leverkusen'den Amiri ve Lokomotiv Moskova'dan Barinov. 25 yaşındaki iki oyuncudan Amiri'ye yoğunlaşıldı. Alman futbolcunun satın alma opsiyonlu kiralanmasına çalışılıyor.

EVANDER'E 5 MİLYON EURO

10 numara adayları da belli. Okan Buruk yaratıcı ve skorer bir isim arıyor. Schalke'den Amine Harit konusunda önemli mesafe kat edilse de öncelik başka bir isme verildi. Galatasaray, Midtjylland'ın Brezilyalısı Evander'i bitirmeye çalışıyor. Geçen sezon 47 maçta 17 gol-11 asist üreten 24 yaşındaki sambacı için kulübüne taksitli 5 milyon Euro teklif edildi. Danimarka basını, Galatasaray ile Midtjylland arasındaki anlaşmanın kısa süre içinde imzalanmasını bekliyor.

GRILLITSCH’TE SORUN BABASI

Florian Grillitsch'in Brighton'a transferi yattı. İngiliz kaynakları, Premier Lig ekibinin oyuncunun yüksek maliyeti nedeniyle geri adım attığını ifade etti. Galatasaray dışında Grillitsch'i isteyen iki kulüp daha var. 26 yaşındaki orta sahanın babasının transfer pazarlıklarında etkin rol aldığı ve ilgilenen takımlara sorun çıkardığı ifade ediliyor.

Galatasaray Adası için tarihi imza! Tapusu alındı... İlginizi Çekebilir Galatasaray Adası için tarihi imza! Tapusu alındı...
Loading...