Paraguay’ın Ankara Büyükelçisi Peralta’nın Rizespor aşkı

Paraguay'ın Ankara Büyükelçisi Ceferino Adrian Valdez Peralta, büyük bir Çaykur Rizespor taraftarı olduğunu belirterek, "Beni tanımlarken fanatik kelimesini kullanabiliriz. Ekibimiz şu sıralar zor zamanlar geçiriyor olsa da ben her zaman Çaykur Rizespor’u destekliyorum" dedi.

Paraguay’ın Ankara Büyükelçisi Peralta’nın Rizespor aşkı

Paraguay’ın Ankara Büyükelçisi Ceferino Adrian Valdez Peralta, Çaykur Rizespor sevgisinin hikayesini anlattı.

Büyükelçi Peralta konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Paraguay'ın futbol konusunda Türkiye'den daha fanatik bir ülke olduğunu söyleyebilirim. Biz Paraguaylıların nasıl olduğunu bu şekilde tahmin edebilirsiniz. Türkiye'de birçok futbol takımını ziyaret etme fırsatı buldum. Buraya geldiğimizde Türkiye'de oynayan Paraguaylı futbolcular vardı. Bunlardan bir tanesi Çaykur Rizespor'da oynayan Braian Samudio'ydu. 3 yıl önce kendisi beni Çaykur Rizespor'un teknik direktörüyle tanıştırdı ve o günden sonra Çaykur Rizespor fanatiği olma fırsatı buldum. Ciddi anlamda beni tanımlarken ‘fanatik' kelimesini kullanabiliriz. Çünkü futbolda bazen güzel bazen de kötü zamanlar olur. Ekibimiz şu sıralar zor zamanlar geçiriyor olsa da ben her zaman Çaykur Rizespor'u destekliyorum. Birçok Türk bana neden Çaykur Rizespor'u desteklediğimi soruyor. Bunun duygusal bir bağ olduğunu ve daha önceki etkilere bağlı olduğunu söyleyebilirim. Rize'nin daha önce çay bahçelerini, turistik bölgelerini ziyaret ettim. Burayı ziyaret etmek çok hoşuma gitti. Ayrıca benim takımım olan Çaykur Rizespor'u daha yakından tanımak çok güzeldi benim açımdan.”

“KARADENİZ YEMEKLERİ PARAGUAY YEMEKLERİNE ÇOK FAZLA BENZİYOR”

Türkiye ile Paraguay'ın benzerliklerine dikkati çeken Büyükelçi Peralta, “İspanyollar ilk Paraguay'a geldiği zaman mısırı gördüklerinde Türk buğdayı ismini vermişler. Örneğin Karadeniz yemekleri Paraguay yemeklerine çok fazla benziyor. Mısır ekmeği Paraguay'da yediğimiz ekmeklerden bir tanesi. Alinazik ve pişi de aynı şekilde. Çay kültürü de çok fazla benziyor. Biz de çok fazla çay tüketiyoruz. Aynı zamanda bizim de dantel el işlememiz var” açıklamasında bulundu.

Çaykur Rizespor, Damjan Dokovic ile yollarını ayırdı İlginizi Çekebilir Çaykur Rizespor, Damjan Dokovic ile yollarını ayırdı
Loading...