Pep Guardiola: ‘Yakışıklı olduğum için başarılıyız demek isterdim ama…’

Manchester City Teknik Direktörü Pep Guardiola, oyuncularıyla ilişkilerine dair açıklamalar yaparken öz eleştide bulundu. İspanyol teknik adam, "Oyunculara çok bağırıyorum ama bunu kontrol edemiyorum" dedi.

İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester City’nin teknik direktörü Pep Guardiola, takımdaki futbolculara çok fazla bağırdığı konusunda öz eleştiride bulundu.

Son 19 maçını kazanan ve takımıyla birlikte benzeri görülmemiş bir galibiyet serisine ulaşan Guardiola, oyuncularından daima fazlasını istediğini dile getirdi.

Basın toplantısında konuşan İspanyol çalıştırıcı, “Bazen oyuncularıma çok fazla bağırıyorum ve bunu yapmamalıyım. Ama kontrol edemiyorum” diyerek şöyle devam etti:

“Oyuncuyken de böyleydim. Kendime karşı sahte biri gibi olmak istemiyorum. Bazen duruma göre daha sakin kalabiliyorum. Çünkü işimi seviyorum, bir yönetici olarak zevk alıyorum ve daha iyi olmak istiyorum. Her zaman daha iyisini elde etmek için ekibi zorluyorum.”

LeBron James'ten Zlatan Ibrahimovic'e yanıt: 'Yanlış adama bulaştın' İlginizi Çekebilir LeBron James'ten Zlatan Ibrahimovic'e yanıt: 'Yanlış adama bulaştın'

‘Yakışıklı olduğum için değil…’

Geçtiğimiz günlerde City’nin başarısının ekonomik gücüyle doğru orantılı olduğunu söyleyen 50 yaşındaki teknik adam, bu konuyla ilgili olarak yeni açıklamalar da yaptı.

“Başarının nedeninin ben olduğuma inansaydım öyle söylerdim” diyen Pep, “Bu başarının arkasındaki nedenin yakışıklılığımdan kaynaklandığını söylemekten mutlu olurdum. Ama öyle değil. Sebebi oyuncular. Teknik direktör olarak 12 yıl boyunca hiç gol atmadım. Asla penaltı kurtarmadım. Bu işin sanatçısı oyuncular. Tek yapabileceğim onlara yardım etmek” dedi.

Angelino'dan Pep Guardiola'ya şok sözler: 'Beni ve öz güvenimi öldürdü' İlginizi Çekebilir Angelino'dan Pep Guardiola'ya şok sözler: 'Beni ve öz güvenimi öldürdü'
Loading...