Rıdvan Dilmen A Milli Takım’ın yeni teknik direktörünü açıkladı

Rıdvan Dilmen sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla A Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevi için TFF ile bir görüşme gerçekleştiren Stefan Kuntz ile anlaşma sağlandığını açıkladı.

Rıdvan Dilmen A Milli Takım’ın yeni teknik direktörünü açıkladı

Ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, A Milli Takım’ın yeni teknik direktörünü açıkladı. Dilmen yaptığı açıklamada, “TFF, Stefan Kuntz ile 3 yıllık anlaşmaya vardı. Yanına Türk yardımcı antrenör aranıyor.” ifadelerini kullandı.

Bir dönem Beşiktaş forması da giyen Alman teknik adam, İstanbul’a geldi ve burada TFF yetkilileri ile görüşme gerçekleştirdi. Ardından Frankfurt’a dönen Kuntz, Alman Futbol Federasyonu ile prosedürleri konuştu ve anlaşma sağlandı.

Ergin Ataman'dan Kuntz tepkisi: 'Bu Türk futbolunun aşağılanmasıdır' İlginizi Çekebilir Ergin Ataman'dan Kuntz tepkisi: 'Bu Türk futbolunun aşağılanmasıdır'

Almanya U21 Milli Takımı’nı çalıştıran Stefan Kuntz, 2016-17 ve 2020-21’de ülkesini Avrupa şampiyonluğuna taşırken sayısız yıldızın da yetişmesinde pay sahibi oldu. 8 Ekim’de Norveç ve 11 Ekim’de Letonya ile karşı karşıya gelecek olan Türkiye, 2022 Katar Dünya Kupası yolunda en kritik karşılaşmalarını oynayacak.