Sedat Doğan’dan Galatasaray yönetimine çağrı: Hesabını sorun!

Galatasaraylı eski yönetici, yazılı bir başvuruyla mevcut yönetimden 2013’ten beri TFF’nin hak mahrumiyeti ve para cezalarının faiziyle tahsil edilmesini talep etti.

Sedat Doğan’dan Galatasaray yönetimine çağrı: Hesabını sorun!

2011-14 yılları arasında Ünal Aysal yönetiminde görev alan Av. Sedat Doğan, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ndeki 8 senelik ‘hak mahrumiyeti ve haksız para cezası' mücadelesini lehte bir kararla kazandı. Doğan, Galatasaray yönetimine yazılı bir başvuru yapıp 2013'ten beri ‘İnsan haklarına aykırı' olan cezaların faizleriyle birlikte tahsil edilmesi yönünde ilgili makama talepte bulunmalarını istedi.

SÖZCÜ'nün ulaştığı başvuruda şu ifadeler dikkat çekti:

1- Kulübümüz ve veya Sportif A.Ş. tarafından hakkımda verilmiş olan cezalara istinaden ödenmiş olan cezaların faizleriyle birlikte TFF'den talep ve tahsil edilmesi yönünde gerekli işlem ve girişimleri yaparak tarafıma ivedilikle bilgi verilmesini saygılarımla talep eder,

2- Oyuncu ve teknik adamlarımıza verilen hak mahrumiyetleri sebebiyle muhtemel şampiyonluğumuz engellendiğinden, hâkim ortağı olduğumuz Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu'nun aşağıdaki konularda girişimde bulunmalarının hukuki sorumlulukları olduğunun hatırlatılmasını arz ve talep ederim. Şöyle ki; teknik adam ve oyuncularımızın ifade özgürlüğü kapsamındaki beyanatlarından ötürü aldıkları keyfi ve hukuki olmayan cezalar neticesinde şampiyon olamamamız sebebiyle; şampiyonluk primi, puan kayıplarının karşılığı olan puan primlerinin tazminini. Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan katılamamamız sebebiyle uğrayacağımız maddi ve manevi kayıpların tazminini ve suç duyurusunda bulunulmasını arz ederim.

Loading...