Sergen Yalçın son kararı verdi! Kadro dışı…

Beşiktaş'ta, Trabzonspor maçının ardından gerçekleşen 'Like' krizi sonrası, Teknik Direktörü Sergen Yalçın'ın raporu doğrultusunda Fabrice N'Sakala kadro dışı bırakıldı.

Sergen Yalçın son kararı verdi! Kadro dışı…

Beşiktaş’ta Trabzonspor maçı sonrası başlayan Fabrice N’Sakala krizi, kadro dışı ile sonuçlandı. Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın’ın onayıyla 31 yaşındaki futbolcu, yönetim kurulu tarafından geçici süre kadro dışı bırakıldı.

N’Sakala, bundan sonra çalışmalarını Futbol A Takımı’ndan ayrı sürdürecek.

Beşiktaş Kulübü, resmi internet sitesinden konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Yönetim Kurulumuzun kararı ve teknik heyetimizin onayıyla futbolcumuz Fabrice Nsakala geçici süreyle kadro dışı bırakılmıştır. Fabrice Nsakala bundan sonra çalışmalarını Futbol A Takımımızdan ayrı sürdürecektir. Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız” ifadelerine yer verdi.

TRABZONPOR MAÇI SONRASI TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Süper Lig’in 12. haftasında sahasında oynadığı maçta Trabzonspor’a yenilerek şampiyonluk yarışında yara alan Beşiktaş’ta N’Sakala, karşılaşmanın ardından sosyal medyada yaptığı beğeni nedeniyle tepki çekmişti. Trabzonsporlu futbolcu Yusuf Sarı'nın Fransızca yaptığı galibiyet paylaşımını beğendiği fark edilen N'Sakala'ya siyah-beyazlı taraftarlar sert yanıt vermişti.

N'Sakala daha sonra, Trabzonspor'da oynayan Siopis'le Alanyaspor'daki günlerinden bir fotoğrafını paylaşmış ve “İnsanlara, futboldan daha fazlası olduklarını hatırlatmak için tartışmaya gerek yok. Bir gün takım arkadaşı, bir gün rakip ama daima aile… Hem üzülebilirim hem de rakibime saygı duyabilirim. Kibar olmak saygısızlık değildir” mesajını yazarak eleştirilere yanıt vermişti.

Sergen Yalçın: 'Bu maçın sorumlusu ben değilim, psikolojimiz bozuldu' İlginizi Çekebilir Sergen Yalçın: 'Bu maçın sorumlusu ben değilim, psikolojimiz bozuldu'
Loading...