Süper Lig’in yıldızları söndü

Süper Lig'in yıldızları Lens, Oğuzhan, Sosa, Feghouli ve Nwakaeme kulüpsüz kaldı. Larin, Vida ile Teixeira burada kazandıklarının çok azına oynayacak.

Süper Lig’in yıldızları söndü

Avrupa’nın altıncı büyük ligi gözüyle baktığımız Süper Lig'in gerçek seviyesini gösteren gerçekler… Ligimizin yıldızları ya kulüpsüz ya da burada aldıklarından çok daha azına oynayacak; pek çoğu ise Avrupa'yı terk etti. Trabzonspor'u şampiyonluğa taşıyan Nwakaeme ile Galatasaray'da kupalar kazanan Feghouli kulüpsüz. Fenerbahçe'den ayrılan Jose Sosa ile Berke Özer de yeni bir kulübe imza atmadı. Beşiktaş'la kontratları biten Lens, Douglas, Oğuzhan, G.Töre ve N'Sakala kulüp arıyor. Gulbrandsen, Tolga Ciğerci ve Mame Diouf gibi tanınmış Süper Lig yıldızları da boşta.

YA BEDAVAYA YA ARABİSTAN’A

Takım bulanlar da var ama bunların büyük bölümü Süper Lig'e oranla bedavaya oynayacak! Larin 900 bin Euro'ya Club Brugge'e gitti. Beşiktaş'tan 3.5 milyon Euro kazanan, sözleşme uzatmak için 2 milyon Euro isteyen Vida, AEK ile 1.5 milyon Euro'ya anlaştı. Teixeira, burada aldığının beşte birine Brezilya ikinci ligi takımı Vasco de Gama'nın yolunu tuttu. Güven Yalçın'ın yeni adresi İtalya Serie B ekibi Genoa, Ljajic de TFF 1. Lig yolcusu. Luiz Gustavo, Al Nassr'ı seçti. Gervinho, Aris'e imza attı. Ligin başarılı kalecilerinden Lung, Suudi ekibi Alraed'le anlaştı.

Loading...