Trabzonspor, Denswil’i KAP’a bildirdi

Trabzonspor, Hollandalı savunmacı Stefano Denswil'in geçici transferi konusunda kulübü Bologna ile görüşmelere başladığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıkladı.

Trabzonspor, Denswil’i KAP’a bildirdi

Transfer takviyelerine devam eden Trabzonspor, Bologna’nın Hollandalı stoper Stefano Denswil’i kadrosuna katıyor. Bordo-mavili ekipten KAP’a yapılan açıklamada, 28 yaşındaki stoperin transferi için Bologna ile görüşmelere başlandığı belirtildi.

Trabzonspor tarafından KAP’a yapılan açıklama şu şekilde: “İtalya’nın Serie A ekiplerinden Bologna’nın profesyonel futbolcu Stefano Wilfred Denswil’in Kulübümüze geçici transferi konusunda görüşmelere başlanmıştır. Kamuoyuna duyurulur.”

TRABZONSPOR DENSWIL’IN MALİYETİNİ AÇIKLADI

Trabzonspor’un İtalya Serie A ekibi Bologna’dan 1 yıllığına kiralık olarak kadrosuna kattığı Stefano Denswil’in maliyeti belli oldu. Hollandalı savunmacı bordo-mavili ekipten, 1 milyon 175 bin Euro alacak. Denswil’in menajerlik ücreti olarak ise futbolcunun yıllık garanti ücretinin yüzde 10’u ödenecek.

Trabzonspor’dan KAP’a yapılan açıklama, “Profesyonel futbolcu Stefano Wilfred Denswil ile 1 (Bir) yıllık anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre oyuncuya; 2021/22 futbol sezonu için 1.175.000.-EUR garanti ücret ödenecektir. Menajerlik hizmet bedeli olarak, futbolcu ile olan sözleşmenin devam etmesi şartına bağlı olarak, futbolcuya ödenecek yıllık garanti ücretin %10’u ödenecektir” ifadeleri kullanıldı.