UEFA’nın Şampiyonlar Ligi için İstanbul planı

Şampiyonlar Ligi'ni finaline geçen yıl corona nedeniyle ev sahipliği yapamayan Atatürk Olimpiyat Stadı, bu yıl şampiyonu belirleyecek maçta taraftarları da konuk edecek. Ancak taraftar sayısına henüz karar verilmiş değil.

UEFA’nın Şampiyonlar Ligi için İstanbul planı

Çeyrek final maçlarına gelinen Şampiyonlar Ligi’nde UEFA, final için corona önlemleriyle birlikte çözüm arıyor. UEFA, finale kalacak takım taraftarlarına akıllı telefon üzerinden bilet satacak.

75 bin 415 kapasiteli Atatürk Olimpiyat’ta UEFA yüzde 30 veya yüzde 50 kapasiteye kadar çıkabileceğine inanıyor. İngiliz Daily Mail gazetesinin haberinde, final için taraftar sayısına Türkiye hükümetinin karar vereceği belirtildi.

Son dakika... 26 Mart corona virüsü verileri açıklandı İlginizi Çekebilir Son dakika... 26 Mart corona virüsü verileri açıklandı

Telefon aracılığıyla, satın alan kişinin devredemeyeceği bir sistemle bilet satışı yapacak olan UEFA, öncelikle 9 bin bileti satışı gerçekleştirilecek. UEFA ile Türk yetkililerin son görüşmesinden sonra seyirci sayısının artıp atmayacağı konusunda son karar verilecek.

UEFA Şampiyonlar Ligi Finali, 29 Mayıs 2021’de İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak.

UEFA Şampiyonlar Ligi Finali'nde kullanılacak olan ‘İstanbul' temalı ‘The Finale Istanbul 21' isimli futbol topu tanıtıldı.

 

Akıllı telefon Atatürk Corona Futbol istanbul Olimpiyat Sağlık Sağlık Bakanlığı Şampiyonlar Ligi son dakika TARAFTAR Türkiye UEFA UEFA Şampiyonlar Ligi
Loading...