Ünal Karaman: Gevşek ağızlılar… 2 tane soysuz ve arsızın lafı!

Ligin son haftasında Beşiktaş'a 2-1 mağlup olarak sezonu noktalayan Göztepe'de teknik direktör Ünal Karaman maç sonu gelen sorular üzerine sert açıklamalar yaptı.

Ünal Karaman: Gevşek ağızlılar… 2 tane soysuz ve arsızın lafı!

Süper Lig’in 42. ve son haftasında Beşiktaş’a 2-1 mağlup olan Göztepe’nin teknik direktörü Ünal Karaman, “Her şeye rağmen verdikleri namuslu, ahlaklı, şerefli mücadele için oyuncularımı alınlarından öpüyorum” dedi. Karaman, bir gazetecinin Beşiktaş maçı öncesi yapılan yorumlar ile ilgili sorduğu soru üzerine sert sözler kullandı. İşte Karaman’ın açıklamalarından satır başları…

‘RAKİBİMİZ KAZANDI VE ŞAMPİYON OLDULAR’

“Bizim gibi güçlü camiaların hedefleri farklı olmalı. Yönetim kurulumuzla yapmış olduğumuz toplantılarda gelecek planları anlamında fikirlerimizi söyledik. İnşallah bu süreci bu şekilde geçireceğiz. Ben her şeye rağmen verdikleri namuslu, ahlaklı, şerefli mücadele için oyuncularımı alınlarından öpüyorum. İçeride vedalaştık. Profesyonel hayatın içerisinde tabii ki her şey var. Bugün de ellerinde gelen çabayı gösterdiler. Puan da alabilirdik, maçı da kazanabilirdik ama olmadı. Rakibimiz kazandı ve şampiyon oldular. Beşiktaş takımını tebrik ediyorum. Şampiyonluk mücadelesi veren ve küme düşen diğer takımlara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

Fatih Terim'den veda sözleri... 'Haklarını helal etsinler' İlginizi Çekebilir Fatih Terim'den veda sözleri... 'Haklarını helal etsinler'

‘BİZİM MİLLETİMİZİN AĞZINDAN ÇIKACAK SÖZLER DEĞİL’

Ünal Karaman, bir gazetecinin Beşiktaş maçı öncesinde yapılan ve şikeyi ima eden yorumlarla ilgili bir sorusu üzerine şunları kaydetti:

“Türk milleti çok özeldir. Bu insanlar bunları konuşurken bir şeyleri atlıyorlar. Ben sporda temas ettiğim hiçbir arkadaşıma toz konduramam. Niyetine, adamlığına ve duruşuna toz konduramam. Koskoca camiaları, burada hizmet veren insanları böyle basit ve sığ düşüncelerle farklı noktalara çekmek bizim milletimizin harcı değil. Ben bunları bu şekilde görür ve bu şekilde yorumlarım. Bazen kırılıyoruz ama kırıldığımız yerden daha güçlü çıkarız. Bu tür seviyesiz yaklaşımlar böyle güçlü camialara hizmet eden insanların olduğu ortam içerisinde çok kırıcı, çok rencide edici.

‘İKİ TANE SOYSUZUN, ARSIZIN LAF DEMESİ…’

Ben bu tarz ağzı gevşeklerin ağzından çıkan sözü yüreğinden damıtarak çıkartmasını, beyin süzgecinden geçirerek diline aktarmasını tavsiye veriyorum. Çünkü bizim milletimizin insanının ağzından çıkacak sözler değil bu sözler. Aslında çok ciddiye de almıyorum. Çünkü biz kendimizin ne olduğunu ve nerede durduğumuzu biliyoruz. Şükürler olsun iki tane soysuzun, arsızın laf demesini de kendimiz de camiamız olarak da farklı bir yere koyacak nokta değiliz.”

Loading...