Sözcü Plus Giriş

Whatsapp

Güncellenme: 13:44, 08/06/2021

WhatsApp, akıllı telefonunuza veya tabletinize indirebileceğiniz anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Whatsapp’ın diğer SMS ve MMS gibi uygulamalarından farklı kullanıcılarıyla metin mesajları, videolar ve resimler alışverişinde bulunmanıza olanak sağlamasıdır.

WhatsApp uygulaması nasıl çalışır?

Google Play Store veya App Store’dan indirilebilen WhatsApp, bir hesap oluşturmanızı ve bir kod aldıktan sonra onaylayacağınız telefon numaranızı eklemenizi gerektirir. Bağlandıktan sonra, uygulamaya sahip olan tüm kişilerinizin göründüğünü göreceksiniz, bunları tek tek eklemenize gerek yok! O andan itibaren, mesaj göndermeye başlayabilirsiniz.

Whatsapp doğrulama kodu nasıl alınır?

Doğrulama kodundan önce uygulamayı kullanacak olan kişi hangi hattı kullanıyorsa, o hatta aktif olarak SMS alabilmesi gerekmektedir. SMS sıkıntısı yaşamıyorsa, Whatsapp’ın göndereceği doğrulama kodunu cep telefonunda görebilecektir.

– Uygulamayı indirdikten sonra 0 ile başlamadan cep numarası yazılır.
– Cep telefonunu mobil veya wireless’e bağlanır.
– SMS ayarları önceden değişmemişse Uluslararası SMS mesajı cep telefonunun mesaj bölümüne gelir.
– 6 haneli doğrulama kodu SMS’e gelecektir. Whatsapp doğrulama koduna 6 haneli doğrulama kodu yazılır.

WhatsApp’ta bilinmesi gerekenler

1) Gönderilen veri miktarında herhangi bir sınırlama yoktur. Fotoğraf veya video gibi büyük dosyaları, bir plan artışı riski olmadan arkadaşlarınızla aktarabilir ve paylaşabilirsiniz. Ancak dikkatli olun, bu yalnızca İnternet’e sınırsız bağlantınız olduğunda geçerlidir!

2) WhatsApp ile mesajlaşma arasında artık uyumluluk sorunu yok. Uygulama özellikle akrabalarınızdan biri yurt dışındaysa kullanışlıdır, iyi bir WiFi bağlantınız olması koşuluyla mesaj alışverişi yapmak ve hatta ücretsiz arama yapmak bile mümkündür.

3) Tartışma grupları, Skype’taki gibi birkaç kişiyle konuşmalar oluşturmanıza olanak tanır. Arkadaşlar, iş arkadaşları veya bir takımın takım arkadaşları arasındaki alışverişler için idealdir. Canlı ve küçük gruplar halinde bir TV şovu veya bir futbol maçı hakkında bilgi almak için vazgeçilmez!

WHATSAPP ÇOKLU CİHAZ DESTEĞİ

WHATSAPP GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ

Yayınlanma Tarihi:11:11,

Son Dakika whatsapp Haberleri