Sözcü Plus Giriş

Whatsapp çoklu cihaz desteği ve kaybolma modu geliyor

Güncellenme: 12:08, 08/06/2021

Sosyal medyada uzun zamandır beklenen Whatsapp çoklu cihaz desteği ve kaybolma modu ileriki aylarda geliyor! Açıklamayı Facebook CEO’su Mark Zuckerberg verdi.

Whatsapp kullanıcıları için Facebook CEO’su Mark Zuckerberg iki önemli açıklamada bulundu: Çoklu cihaz desteği ve kaybolma modu.

Whatsapp kaybolma modu

Kaybolma modu hakkında Zuckerberg, özel sohbetlerin insanlar için önemli etkileşim olduğunu ve bu etkileşimin “gizlilik” hassasiyeti içerisinde davrandıklarını açıkladı. Kaybolma modunda mesajlar “geçici” statüsünde olacak ve bir süre sonra otomatikman silinecek. Bu silinme işlemi sistemde “bir kez göster” modu üzerinden yayınlanacak. Bir kez göster modu sadece yazışma ile sınır olmayacak, video ve fotoğraflarda bir kez göster modu üzerinden gösterilebilecek. Bu mod ile mesajlar 7 gün içerisinde silinebilecek.

Çoklu cihaz desteği

Mark Zuckerberg, whatsapp’a aynı anda 4 farklı cihazdan bağlanabileceğini açıkladı. Çoklu cihaz desteği dört cihazla çalışacak ve internet bağlantısına ihtiyaç duymayacak, bu nedenle şu anda olduğu gibi mobil bağımlı olmayacak. 4 cihaz birbiriyle uyumlu halde çalışacak. Mark Zuckerberg, bu sistemin büyük teknik zorlukla çözüldüğünü açıkladı.

Çoklu cihaz desteği ve kaybolma modu ne zaman Whatsapp’ta aktif olacak?

İki özellik, iki ay içerisinde “beta” olarak müşterilere sunulacak. Whatsapp, sistemin aktif olduğuna dair tarihi resmi web sitesinde açıklayacak.

WHATSAPP SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yayınlanma Tarihi:12:07,

Son Dakika whatsapp Haberleri