18-25 YAŞ ARASI GENÇLERİN MUTLAKA YAPMASI GEREKEN 5 ŞEY

18-25 yaş arası, gençlerin gelecekleri açısından büyük önem taşıyor. Özellikle bu dönemde atılan adımlar, hayatın geri kalanını şekillendiriyor. Peki 18-25 arasındaki gençlerin, hayatını değiştirebilecek eylemler neler?


Bu içerikte bu soruya odaklanacağız.


Aşağıda sıralayacağımız maddeleri, gençlerin geleceklerine yaptıkları yatırımlar olarak da düşünebiliriz. Eğer siz de bu yaşlar arasındaysanız, bu içeriği es geçmeyin.

Yabancı dile yatırım yapın!

Klişe biliyoruz. Çünkü yıllardır hocalarınız veya aileniz bunu sürekli söylüyor. Ancak onların bir bildikleri var. Bir yabancı dilin bile yeterli olmadığı günümüzde, ana diliniz dışında en az bir dili çok iyi bilin. Gelecekte yapacağınız iş ne olursa olsun, bu avantajın fark yaratacağı bir an mutlaka gelecektir. Eğer belli bir seviyeye geldiyseniz ve yabancı dili kullanmanız gerekmiyorsa pratik yapmayı ihmal etmeyin. Çünkü yabancı dil unutuluyor. Tecrübe ile sabit!

Konferans ve seminer avcısı olun!

Üniversite yıllarında yapılan en büyük hatalardan biri eğitim için yalnızca üniversiteye bağlı kalmaktır. Çok iyi ve nitelikli hocalarınız olabilir. Ancak alanınızla ilgili katılacağınız konferans, seminer veya paneller ufkunuzu açar. Bu etkinlikleri takip edin ve hatta kendi okulunuzda da böyle etkinliklerin düzenleyici kadrosunda yer alın. Kısacası sizden yaş ve tecrübe olarak daha ileride olan gelecekteki meslektaşlarınızın sesine kulak verin. O ses sizi başka bir seviyeye taşıyacak adım olabilir.

Mümkünse en az bir kez yurt dışı

Başka bir ülke, farklı bir bakış açısı, farklı bir vizyon demektir. Bu deneyimi ne kadar erken yaşarsanız o kadar iyi. O yüzden hedefleriniz arasında farklı ülkeleri, farklı kültürleri tanımak ve yaşamak da olsun. Bunun için öğrencilere sunulan birçok fırsat var. Siz de bu fırsatları takip ederek eğitiminizin bir dönemini yurt dışında geçirebilirsiniz.

Uzun soluklu trekking deneyimi

Belli bir irtifada, organize ve kamplı olarak yapılan doğa yürüyüşlerine trekking deniyor. Türkiye'de Likya Yolu ve Karia Yolu gibi çok güzel trekking parkurları var. Bu parkurlardan bir tanesinde en az bir hafta kamplı yürüyüş deneyimi yaşayın. Hayata bakışınıza dair size paha biçilmez bir değer katacaktır. Her yaşta ama özellikle de gençken doğanın kalbine dokunun! Dokundukça sizi güzelleştirecek, diğer hedeflerinize ulaşmak için zihninize ve bedeninize güç verecektir.

Geleceğinizi güvence altına alın!

Hayallerinizin peşinden koşarken birikim yapmaya şimdiden başlayın. Her ay kenara atacağınız küçük birikimler bile geleceğinizin maddi anlamda teminatı olabilir. Eskilerin de dediği gibi damlaya damlaya göl olur. Birikimlerinizi en iyi şekilde değerlendirmek için Anadolu Hayat Emeklilik'in Genç Emeklilik Planı'na katılabilirsiniz.

ŞİMDİ BİREYSEL EMEKLİLİKTE 'GENÇLİK' ZAMANI

Anadolu Hayat Emeklilik gençlerin iyi bir geleceğe adım atmasına destek oluyor. 18-25 yaş arasındaki gençlere özel hazırlanan Genç Emeklilik Planı ile aylık 125 TL'den başlayan ödemelerle güvenli bir geleceğe adım atmak mümkün.

Detaylı bilgi için tıklayın!

Genç Emeklilik Planı'nın avantajları neler?

Yüzde 25 devlet katkısından faydalanın
Düzenli veya toplu olarak yatırdığınız katkı paylarının yüzde 25'i oranında devlet katkısı avantajından faydalanırsınız.


Yatırım Danışmanlığı hizmetinden yararlanın
Genç Emeklilik Planı kapsamında İş Portföy Yönetimi tarafından hazırlanan "Yatırım Danışmanlığı Bülteni" ile yatırım kararlarınızı yönlendirebilirsiniz.


Sosyal Güvenlik Danışmanlığı hizmeti alın
Sadece Anadolu Hayat Emeklilik bireysel emeklilik müşterilerine özel sunulan bu hizmet sayesinde sosyal güvenlik sistemi hakkında sizin ya da sevdiklerinizin aklına takılan tüm soruları uzman danışmana yönelterek bilgi alabilirsiniz.