KIŞ MEVSİMİNİ BAŞKA TÜRLÜ YAŞAYANLAR İÇİN KIŞIN OLMAZSA OLMAZI 5 ALIŞKANLIK

Türkiye muhteşem güzellikleriyle dört mevsimi birden yaşayabildiğimiz ender ülkelerden biri. Fakat bu gerçeğe çoğu zaman kayıtsız kalabiliyoruz. Söz konusu mevsimler olunca, birçok insan kış mevsimini diğerlerine nazaran daha az seviyor. Oysa bazıları var ki, onlar kış aylarını başka türlü yaşıyor. Sosyal medyada paylaştıkları fotoğraflar her zaman ilham veriyor. Bu içerikte böyle insanlar için 'olmazsa olmaz' diye nitelendirilebilecek 5 kış alışkanlığını sıralayacağız.


Siz de onlardan biri olabilirsiniz...

KARDA KAMP KEYFİ

Son yıllarda kampçılık hiç olmadığı kadar yaygınlaştı. Bunda sosyal medyanın payı büyük olsa gerek. İnsanların çoğu yazın ya da bahar aylarında kamp yapmayı tercih etse de, karda kamp keyfinin yerini hiçbir şey tutmuyor. Bu anlamda Türkiye'de doğa ile baş başa kalabileceğiniz çok güzel rotalar var. Karda kampa giden insanlar, kış mevsimini başka türlü yaşayanlardan... İndirime girmiş kışlık uyku tulumu veya sağlam bir çadır. Onların olmazsa olmazı, mevsim başlamadan önce eksik ekipmanlarını tamamlayıp her şeye hazırlıklı olmak.

BİR ADRENALİN TUTKUSU: KAYAK

Ülkemiz Uludağ, Kartalkaya, Erciyes, Sarıkamış, Palandöken ve Kartepe gibi kayak merkezleri ile bu anlamda cennet gibi bir coğrafyaya sahip. Üstelik bu merkezler sadece en çok bilinenler, yani daha fazlası da var. Kış mevsimini başka türlü yaşayanların vazgeçemediği şeylerden biri de kayak. Bu spor her geçen yıl Türkiye'de biraz daha yaygınlaşıyor. Ülkemizin kayak merkezleri sadece içeriden değil, yabancı ülkelerden de ilgi görüyor. Kayak, kış mevsimine başka türlü bir anlam katıyor.

BUNGALOVDA HAFTA SONU

Şehirlerin sıkışık ve kaotik yapısı insanları doğaya yönlendiriyor. Bu yüzden özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlar hafta sonlarını doğal tabiat parklarında veya doğa ile iç içe mekanlarda geçiriyor. Bu açıdan bakıldığında bungalov evlerde kalmanın çok güzel bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Kış mevsimini başka türlü yaşayanlar, şimdiden belirledikleri hafta sonu için bungalov ev araştırmasına başladı bile. Sıcacık şöminenin karşısında aileniz veya arkadaşlarınızla eşsiz zamanlar yaşamak için siz de harekete geçebilirsiniz.

TİYATRONUN YÜKSELME MEVSİMİ

Hep outdoor faaliyetler olmaz, biraz da sıcak mekanların tadını çıkarmak gerek. Kış mevsimini başka türlü yaşayanların tercih edebileceği en güzel alışkanlıklardan biri de tiyatrodur. Çünkü tiyatroda hem ortam, hem de oyun içinizi ısıtacaktır. Tabii gideceğiniz oyunu seçerken iyi bir araştırma yapmış olmanız önemli. Hele bir de İstanbul'da yaşıyorsanız, seçeneklerden seçenek beğenebilirsiniz. Sanatı olmazsa olmaz yapan insanlar her ortamda fark yaratır. Kış mevsimini tiyatrosuz geçirmeyin!

İHMALE GELMEYEN SÜRÜŞ KEYFİ

Gelelim kış aylarında hangi etkinliğe imza atarsanız atın ihmal etmemeniz gereken bir detaya; otomobiliniz ve kış lastikleri. Kış mevsimini başka türlü yaşayan ve her koşulda en iyi performansa ihtiyaç duyan kişilerin 'olmazsa olmaz' alışkanlıklarından biri de doğru kış lastiğini tercih etmek. İster outdoor, isterseniz kültürel veya sanatsal... Seçeceğiniz tüm etkinliklerde aracınızın en iyi şekilde her koşula hazır olması, bu mevsimi başka türlü yaşamak için önemli bir ayrıcalık sağlayacaktır.

KIŞ JANT-LASTİK SETLERİNDE %40'A VARAN İNDİRİM

Yağmurda, karda ve soğukta sürüş özgürlüğünü güvence altına almak sizin elinizde. Orijinal BMW kış jant-lastik setlerinde %40’a varan avantajlar, 28 Şubat 2019’a kadar Borusan Otomotiv BMW Yetkili Servisleri’nde.