'NEDEN O ÜNİVERSİTE?' SORUSUNA VERİLECEK EN GÜZEL 5 YANIT

Herkes geleceği için en doğru üniversiteyi seçmek ister. Bazıları bu tercihte başarılı olur, kimisi de baltayı taşa vurur. Hayat böyle bir şey. O zaman üniversite tercih döneminin geldiği şu günlerde geleceği için en doğru kararı verenlerin en güzel nedenlerini sıralayalım. İşte 'Neden o üniversite?' sorusuna verilebilecek en güzel 5 cevap...


Çünkü orası bir kampüs üniversitesi

Bazen tercih esnasında üniversitenin sosyal olanakları es geçilebiliyor. Eğitim tabii ki çok önemli ama en az eğitim kadar önemli olan bir şey var. O da okulunuzun bir kampüs üniversitesi olması. 24 saat yaşayan, kültürel faaliyetlerle, doğayla, sporla iç içe 'çevreci ve yeşil' bir kampüs hem ufkunuzu açacak, hem de geleceğe dair size eğitimin yanı sıra bir sürü değer katacaktır.

Çünkü kariyer fırsatı tanıyor

Günümüzde üniversitelerin olmazsa olmaz özelliklerinden biri öğrencilerine kariyer fırsatı tanıyor olmaları. Kariyer Merkezi desteği ile okurken iş ve staj olanağına sahip olmanız önemli. Böylece öğrenciler mezuniyet sonrası için tasalarından ve kaygılarından arınmış bir şekilde yollarına devam edebiliyor. Alanında uzman bir Kariyer Merkezi, öğrencilerin hayatında fark yaratıyor.

Çift anadal / yandal şansı sunuyor

Çift anadal ve yandal programları ile iki diploma ve diplomaya ek sertifika alma şansına sahip olmanız mümkün. Peki bu ne demek? Kendi alanınızı farklı bir disiplinle destekleyerek mesleğinize yeni bakış açısı katabilirsiniz. Bu perspektif sizi alanınızda bir adım öteye taşıyabilir ve diğer mezunların arasından sıyrılmanıza neden olabilir. Her şey sizin elinizde, tercih sizin.

Eğitim seçeneklerinin çeşitliliği

Bölümler arası yatay geçiş, seçmeli ders havuzu ve birden fazla yabancı dil seçeneği... Tüm bunlar bir üniversiteyi zenginleştiren detaylar. Belki bilirsiniz, Apple'ın kurucusu Steve Jobs'ın üniversitede bölümü dışında aldığı kaligrafi dersi onun hayatını değiştirmiş ve büyük bir atılım yapmasını sağlamış. Sizin de hayatınızı değiştirecek olan bir ders, müfredatınızın dışında olabilir, bunu bilemezsiniz. O yüzden çeşitlilik iyidir.

Yurt dışında eğitim fırsatı

Birçok üniversite adayı, tercih esnasında kendilerine küresel bir vizyon tanıyabilecek okulları tercih ediyor. Çünkü Marshall McLuhan'ın da dediği gibi dünya artık küresel bir köy. Haliyle bu şartlarda dünya vatandaşı olabilmek büyük önem taşıyor. O yüzden bazı üniversiteler öğrencilerini dünyanın en iyi üniversitelerine bir ya da iki dönem gönderip orada da eğitim almalarını sağlıyor.

'IŞIKLI' OLMANIN AYRICALIĞI İLE TANIŞIN