KONUT YATIRIMINDA KÂR ETMENİN EN ETKİLİ YOLU

Yeni bir daire satın almak isteyen insanlar birçok faktörü göz önünde bulunduruyor. Oturmak için ya da yatırım amaçlı... sebep ne olursa olsun herkesin aklında aynı şey var: Kâr olasılığı yüksek bir gayrimenkul satın almak... Peki bunu sağlamak için neler yapmak gerekiyor. Şimdi konut yatırımında kâr etmenin en etkili yollarını sıralıyoruz.

Bitmiş bir projeyi tercih edin

Büyük bir hızla gelişen inşaat sektöründe yatırımcılar için en önemli öncelik güven... Örneğin teslim zamanı vadedilenden farklı bir evle karşılaşmanız söz konusu olabilir. Bu yüzden bitmiş projeler, konut yatırımında her zaman ön plana çıkıyor. Çünkü böyle bir tercih kötü bir sürprizle karşı karşıya kalma ihtimalinizi ortadan kaldırıyor. Satın alacağınız evin, inşaat kalitesinden sosyal olanaklarına ve çevre düzenlemesine kadar tüm ayrıntıları görebiliyorsunuz.

Fiyatlandırma faktörü

Bitmiş projelerin bir artısı da fiyatlandırma aşamasında ortaya çıkıyor. Çünkü inşaatı tamamlanmış projelerde fiyatlandırma daha doğru bir şekilde yapılıyor. Böylece satın alınan evin proje ruhsatına uygun yapılıp yapılmadığı gibi teknik detayları da ev alırken öğrenme şansı bulunuyor. Ayrıca satın alınan evin istenirse anında yatırıma dönüştürülüp kiraya verilebiliyor olması da ciddi bir avantaj.

Ulaşım olanaklarına yakın olsun

İstanbul'da yaşayanlar için evlerinin ulaşım olanaklarına yakın olmasının ne kadar önemli olduğu herkes tarafından biliniyor. Fakat bu durum sadece hayatı kolaylaştırmakla kalmıyor. Yatırım açısından da avantajlı bir konuma sahip olmanızı sağlıyor. Çünkü kiralama ya da satış durumunda ilk bakılan özelliklerden biri evin ana arterler ve toplu taşıma olanaklarına yakınlığı oluyor.

Sosyal olanakların çeşitliliği

Satın alacağınız gayrimenkul, gerek çevresi gerekse bünyesinde barındırdığı olanaklar açısından sosyal hayatınızı besliyor mu? Bu sorunun cevabı da sadece yaşamınızı zenginleştirmekle kalmayacak. Çünkü günümüzde karma projeler fazlasıyla dikkat çekiyor. Yeni konut satın alan insanlar sadece konutun sahip olduklarına değil çevresinin kendisine sunduğu imkanlara da bakıyor. Bu açıdan sosyal olanakları zengin bir gayrimenkul almanız sizi karlı çıkaracaktır.

Ödeme imkanlarının kolaylığı

Şimdi sırada birçok insan açısından belki de en önemli madde var. Tabii ki ödeme kolaylığı... Peşinat, vade sayısı ve faiz oranları gayrimenkul yatırımlarında en çok dikkat edilen detaylar... Ödeme açısından da güzel bir rüzgar yakaladığınızda her şey sizin açınızdan daha iyi olacak.

ANADOLU YAKASININ EN KARLI PROJESİ:
100 AY 0 FAİZ FIRSATI
Yalnızca Ev değil bir yaşam satın aldığınızı unutmayın.

Bitmiş bir projeden, merkezi bir lokasyonda karlı bir yatırımla ev sahibi olma şansı vermesinin yanında Nuvo Dragos İstanbul Maltepe ve çevresinin en geniş sosyal alanına sahip projesi olmasıyla da yaşam kalitesini yükseltiyor. Projede hem kendiniz hem de ailenizin tüm fertlerinin sıkılmadan zaman geçireceği alanlar mevcut. Hatta evcil hayvanınızın bile… 2726 metrekare alan üzerinde, açık ve kapalı sosyal alanlarıyla yaşam kalitesini yükselten, metropolün getirdiği streslerden uzaklaştıran, 7’den 70’e tüm sakinlerin keyifli ve eğlenceli zaman geçireceği özel bir proje. Nuvo Dragos’ta özel peyzajlı geniş bahçeler, açık ve kapalı 2 adet yüzme havuzu, basketbol, voleybol sahaları, fitness salonu, Türk hamamı, sauna, plates stüdyo odası, ortak kullanımlı seyir terasları, koşu ve yürüyüş alanları, çocuk oyun alanları, güneşlenme terasları ve köpek gezdirme alanları yer alıyor. Tüm bu sosyal imkanlara İstanbul’un en özel manzaralarından Adalar manzarası da eklenince Nuvo Dragos’tan ev değil dört dörtlük bir yaşam satın almış oluyorsunuz.

TÜM ULAŞIM ARTERLERİNE YÜRÜME MESAFESİNDE

Tüm ulaşım arterlerine yürüme mesafesinde konumlanan Nuvo Dragos, lokasyonuyla da öne çıkıyor. Birbirine entegre deniz, hava, kara ulaşım hatlarının tam ortasında bulunan Nuvo Dragos ulaşım sorununu ortadan kaldırıyor. E-5 Karayolu'nun Maltepe sahili tarafında, Marmaray ile entegre Kadıköy Pendik metrosuna yaklaşık 500 metre mesafede yer alan Nuvo Dragos; E5, TEM, sahil ve minibüs yolu ulaşım alternatiflerine ve Carrefour Maltepe Park AVM’ye yakınlığı ile de dikkat çekiyor. Projenin yakınında Kartal Adliye Sarayı, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Koşuyolu Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi önemli kamu kurumları bulunuyor. Ayrıca Nuvo Dragos çevresinde özel hastaneler, kamu ve vakıf üniversiteleri, eğlence ve alışveriş merkezleri gibi eğitim, sağlık ve sosyal hayata yönelik pek çok kurum da yer alıyor.