Yeniye başlamaktansa geridekini toparlamak için güzel bir dönem. Biraz durmanız, biraz sakinleşmeniz gerek. Hız, Merkür retrosunun sevmediği yegâne şeydir ve acele ettikçe hata yaptırır. Amacı, canınızı sıkmak değildir, eksik olanı hatırlatmaktır.

Merkür Koç ders alamadığınız, öğrenmediğiniz her deneyimi karşınıza çıkartır, fark etmenizi ister. Gözden kaçırdığınız ne varsa ele almanız, mezun olmanız için sınavınızı vermeniz gerekmektedir. İlişkiler retro süresince çeşitli yanlış anlaşılmalar ve agresyonlarla uğraştıracaktır. Aile içinde, arkadaşlıklarda, evlilik ve aşk ilişkilerinde geçmiş meseleler açılabilir, fikir ayrılıkları yaşanabilir. Koç burcunda olduğu için kimse alttan almak istemeyebilir ve böylece ipler kopabilir. Retro bitince bu durum pişmanlık yaratacaktır.

Merkür retro her şekilde hesaplaşma yaşatabilir, çok şey bildiğini zannederken hiçbir şey bilmediğinizi hatırlatabilir. Kariyerde rekabet havası ortamları gerebilir, çalışanlar arasında gruplaşmalar yaşanabilir, tartışmalar alevlenebilir. Sağduyu şart olacaktır. Dobralık yapayım derken lafın nereye gittiği bilinmezse toparlanması zor olabilir. Planlarınızda aksaklıklar yaşanabilir, fikirleriniz çalınabilir, unutkanlık ve dikkat dağınıklığıyla yanlış adımlar atılabilir.

HER ŞEYİ 2 KERE KONTROL EDİN.

Ay boyu yeni girişimlerden kaçının, yeni bir gayrimenkul alım satımı yapmayın, yeni bir sözleşme imzalamayın, bir kontrata ya da bir evliliğe başlamayın. Her konuya balıklama atlamayın, her duyduğunuza inanmayın. Bilgi kirliliğine karşı her önünüze gelen şeyi okumayın, dinlemeyin, fikirlerinizi kirletmeyin. Sakarlıklara, trafik kazalarına, hız ibresine, ev içi aletlerden gelebilecek kesiklere, çiziklere, zararlara karşı dikkatli olun.

Koç burcunda gerileyen bir Merkür zihni karıştıracak, konsantrasyon sağlamakta sizi zorlayacaktır. Yaşam enerjisi daha çabuk aşağı inebilir. Zihin karışık ve kararsız olacaktır. Her şey iki kere kontrol edilmelidir. Verilen sözler tutulmayabilir, gecikmeler yaşanabilir, fikirleriniz değişebilir, kendinizi bugün evet dediğinize yarın hayır derken bulabilirsiniz. Eski sevgililer gelebilir, eski dostlarla karşılaşılabilir.

TEKNOLOJİK ALETLER BOZULABİLİR.

Estetik, güzellik işlemlerini erteleyin ve radikal estetik, operasyon ve ameliyatlardan kaçının. Saç kesiminizi değiştirmeyin, vücudunuza ya da yüzünüze kalıcı olan hiçbir şeyi uygulatmayın. Daha önce bir işlem yaptırdınız ve memnun kalmadıysanız düzelttirmek için yardım alabilirsiniz. Teknolojik aletler bozulabilir, ev içi aletler çalışmayabilir.

Yarım kalmış ne varsa spot ışığını oraya yönlendirin. Hayat devam ediyor. Acele etmeden, arada nefes alarak, karşı tarafa empati yaparak, anlayış geliştirerek, ısrar etmeyerek, yeni bir hedefinizin adımlarını planlayarak retro süreci hasarsız atlatılabilir. Önümüz Güneş tutulması, her şey zaten değişime gebe.

Hayırlar getirmesini dilerim.