Evrende tesadüf diye bir şey yok, bu yeniay aynı zamanda ramazanın işaretçisi. İnanç, iman ve teslimiyet.. Fark ettiğin ama çözmek için adım atmadığın ne varsa yeniay bunları anlamaya ve şifalandırmaya çağırıyor.

Uranüs sekstili neye direniyorsan artık vazgeç ve adım at diyor. Yeni başlangıçlar için onlara yer açmalıyız. Eskilerden kurtulalım ki, yeni olana kucak açabilelim. Güneş ve Ay Balık burcunda el ele, kendine koyduğun engelleri, kendine söylediğin bahaneleri artık bırakman ve kurban rolünden çıkman için arınma vadediyor. Kuvvetli bir temizleme ve temizlenme enerjisi. Sen olmayacak olanı değil, gerçekçi hayallerinin peşinden gidersen yolun açık, ancak kendi kurduğun ama gerçekle yakından uzaktan ilgisi olmayan bir yaşamın ya da ilişkilerin içindeysen işin zor. İkisinin ayrımını iyi yap, gerçeğe gözlerini kapatma ama kimsenin seni aşağı çekmesine izin verme.

Köklerinizden gelen sorunları fark edebilir, bunları iyileştirebilir, zihninizde yarattığınız o stresin bedeninizden çıktığını fark edebilirsiniz. Çocukluk yaraları daha fazla görülecektir, travmalar çözüm bekleyebilir. Satürn sınırları, ayağımızın yere basmasını, her konuda sağlamcı olmamızı isteyecektir. Bir yandan sorumluluklarımızı bilirken, diğer yandan cesurca yenilik yapmak neden mümkün olmasın? Hayallerimiz gerçeğe dönüşebilir, içimizdeki ilham büyüyebilir, öngörüler gerçekleşebilir. Kendimizi bir duygu denizinde sürüklenirken bulabiliriz. İç dünyamız hassas, sezgilerimiz yüksek, rüyalarımız haberci olabilir.

İLAHİ ZAMANLAMAYA GÜVEN

Tutulmalara yaklaşırken Balık yeniayı, niyetleri evrene göndermek, yaradana sığınmak, var oluş yolculuğunda her şeyin tam da olması gerektiği gibi gerçekleştiğine inanmak için önemli bir dönem. Akışa güvenmeliyiz, her zaman olduğu gibi bazı şeylerin bizim kontrolümüzde olmadığını idrak etmeliyiz. Mantığın sesi ve duyguların sesi çarpışabilir, işte bu noktada içgüdülere kulak verilmeli, sezgi ve akıl birleştirilmelidir. Eşzamanlılıklar, kadersel karşılaşmalar, geçmiş yarım kalmış hikâyeler gündeme gelebilir, romantik teklifler, yeni tanışmalar yaşanabilir. Şefkat arayabilir, güven duymak isteyebilir, olaylara ve kişilere empatiyle yaklaşabiliriz. İhtiyaç sahiplerine el uzatmak, yardım etmek, birlik olmak için Balık mevsimi muazzamdır. Bağışlayıcı olalım, egonun tuzaklarına düşmeyelim, yumuşayalım. Diğer yönüyle körü körüne bir şeylere tutunmayalım, hayatımıza yeni rutinler belirleyelim, denemediğimiz şeylere heyecanla yaklaşalım, yeniyi deneyelim.

Mars- Uranüs karesi ani biten ilişkileri, birlikteliklerdeki özgürleşme çabasını ve kopuşları beraberinde getirecektir. Konfor alanımız değişebilir, konfor alanımızdan çıkmaya zorlanabiliriz. Bu bizi sıkışmışlık hissinden, zincirlerimizden kurtulmaya itebilir, özgüvenimizi yeniden bulmaya çağırabilir. Toksik duygusal bağlar kopacaktır. Balık yeniayı bitişleri ve vedaları kolaylaştırır.

Alışkanlıklarımızı değiştirmek isteyebilir, bağımlılıkların verdiği zararla yüzleşebilir, iyileştirmek için adım atabiliriz. Her şey siyahla beyaz olmayabilir. Balık sembolikleri, kimi zaman kafa karışıklığı yaşatabilir, kimi zaman kararsızlık. Gelene güvenmeli, her şeyi mükemmel bir şekilde planlayıp organize etmekten kaçınmalıyız. Artık değişim ve dönüşüm hepimizin hayatlarında. Ve tutulmalarla daha güçlü değişimler kapımızda.

Doğada sulardan gelebilecek tehlikeli olaylar, seller, tsunamiler, deniz kazaları görülebilir. Deniz ticareti, sanatçılar, yazarlar, ressamlar, şairler, modacılar, bankacılarla ilgili gündemler oluşabilir. Ekonomide beklenmeyen sert gelişmeler yaşanabilir, yeni zamlar ile karşılaşabiliriz. Achernar sabit yıldızıyla liderlerin sağlık durumları gündeme gelebilir.

Sağlıkta bulaşıcı hastalıklar, zehirlenme, alerjiler, romatizma ağrıları, ayaklar, böbrek ve mesane hassasiyetleri yaşanabilir. Ev kazaları, özellikle sakarlıkla gelen kazalara dikkat etmek gerekiyor.

Biraz içe dönmek, kendimizle baş başa kalmak, ruhumuzu iyileştirmek önümüzdeki 10 günün ana gündem maddesi olmalı.

Ramazanın ve yeniayın huzur, şifa getirmesini dilerim.