Merkür Yeniay anında durağan pozisyonda, 14 Aralık itibariyle retroya başlıyor. Geleceğe temiz bir başlangıç için geçmişte yapılan hatalar ve eksikler tamamlanmayı bekliyor. ‘Vazgeçme, fırsatları yakala!’ diyen bir gökyüzü. Bir şeylerin tamamlanma zamanı. Olandan ders çıkartabilir, olmayanı bırakabilir, kendimizi ve çevremizi gözlemlemek için derin düşüncelere girebiliriz. Gerçekleşmeyeceğini düşündüğümüz her şey yerini bulabilir. 

Kimilerinin hayalleri gerçekleşebilir, kimilerinin umutları yeşerebilir. Uzun zamandır beklediğiniz bir kariyer beklentisi, terfi, zam, prim hakkınız verilebilir, karmik hak edişleri olanlara arzu ettikleri kapılar açılabilir. 

Ahlak, etik, adalet, hukuk kavramları öne çıkarken haksızlık yapanlar bedelini ağır ödeyebilir. Yeni bir eğitime başlayabilir, yabancı dil kurslarına yazılabilir, akademik bir eğitimi tamamlayabilir, yeni ticari anlaşmalar yapabilirsiniz. Yay burcu deneyim demektir ve kendinizi yeni heyecanlar ararken bulabilirsiniz. Bir dava başlayabilir, bir dava sona erebilir, hak yerini bulabilir. Yurtdışına taşınmak, yurtdışı bir eğitime başvurmak, bir eğitime başlamak, uluslararası ticari girişimler öne çıkabilir.

İLAHİ İŞARETLERE DİKKAT EDİN

Merkür’ün bu süreçte retro olacağını, her konuyu iki kere kontrol etmek gerektiğini unutmayın. Eğitim, ticaret, imza, anlaşmalar, seyahat alanlarında her zamankinden daha dikkatli ve özenli olun. Bürokratik, resmi işler ertelenebilir, planlarınız istediğiniz hızda ilerlemeyebilir. Neptün karesi yolunuzu çizmenizi geciktirebilir, bazı konularda karar vermekte zorlanabilirsiniz. Bazıları depresyona girebilir, bazıları hayal kırıklığı yaşayabilir, bazıları kendini fazlasıyla yalnız hissedebilir. Olaylara geniş pencereden bakın ve sakin hareket edin. 

Yeniay haritasının yükseleninde Terazi burcu var ve yöneticisi Venüs Akrep burcunda. Evlilikler, boşanmalar, ortaklıklar, mal paylaşımları, adli konular gündeme gelebilir, sonuçlanabilir. Ertelenen borçlar, krediler, vergi gibi ödemeler tahsil edilebilir, yapılandırılabilir. Harcamalar abartılmamalıdır. Skandallar, aldatılmalar, ihanetler yaşanabilir, hiç ummadığınız kişilerin gerçek yüzleri ortaya çıkabilir.

Bu dönem en büyük yoldaşınız sezgileriniz kadar mantığınız olsun. Gönlünüzü ve niyetinizi bozmayın, daima ileriye yönelin ve kayıplara temizlik olarak bakın. Kişisel gelişim seminerlerine katılabilir, terapi alabilir, maneviyatınızı geliştirebilir, şifa bulabilirsiniz. Evrenin size türlü türlü mesajla rehberlik etmesi mümkün, işaretleri doğru okuyun, adımlarınızı sağlam atmaya bakın.

Sağlıkta kas sitemi, bel, diz eklem ağrıları, uyluk kemiği, dişlerde hassasiyet yaşanabilir, geçmiş sorunlar varsa tekrarlanabilir. İlaç, alkol, besin zehirlenmelerine karşı dikkat edilmelidir. 

Yay burcu dini mekânlar, dini liderler, ibadet yerleri, akademisyenler, büyükbaş hayvanlar, medya, mahkemeler, uluslararası ticaret, politika, yasa, göçmenler, kanunlarla temsil edilir ve bu alanlarda gelişmeler meydana gelebilir. AİHM gibi uluslararası boyutta önemli hukuki kararlar alınabilir. Toplu zehirlenmeler, boğazlar, sulardan gelebilecek salgın hastalıklar öne çıkabilir. Doğalgaz fiyatlarında artış yaşanabilir. 

Hava şartları dengesizleşebilir. Sel, fırtına, sis kaynaklı kazalar meydana gelebilir. Ekonomik olarak yeni zamların yolda olduğunu, trafikte yaşanabilecek kazalara karşı çok dikkat edilmesi gerektiğini belirterek yazıya nokta koyalım. 

Geçmiş, beklenen konuları tamamlayın, kimsenin arkasından iş çevirmeyin, aşırılıklardan kaçının.

Yeniayın umut ve sağlık getirmesini dilerim.