Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Gürcistan maçına göre rotasyon yaptı.

İtalyan hocanın tercihleri günün en çok konuşulan konusu oldu. Mert Günok, ağrıları nedeniyle kadrodan çıkarıldı, kaleyi Altay korudu. İtalyan hoca “Yorgun” dediği Arda Güler ile Kenan Yıldız’ı da kulübeye çekti; Kerem Aktürkoğlu ve Yunus 11’e girdi.

Kalede Uğurcan’ın yerine Altay, sağ bekte Mert’in yerine Zeki, ileri uçta da  Kenan’ın yerine Yunus’un tercih edilmesi, Montella’yı hedef tahtasına oturttu.

ORKUN ISRARI KIZDIRDI

19 yaşındaki Arda “Yorgun” olduğu gerekçesiyle kenarda otururken, çok yoğun kulüp sezonlarını geride bırakan 41 yaşındaki Pepe ile 39 yaşındaki Ronaldo, Portekiz adına sahadaydı!

Avrupa şampiyonaları tarihine en yaşlı futbolcu olarak geçen eski Beşiktaşlı Pepe, sahanın en iyisi oldu; alkışlanması için 83. dakikada oyundan alındı.

Montella’nın, orta sahada kötü oynayan Orkun’da ısrar etmesi, Hakan’ı İnter’de alışık olduğu serbestlikte oynatmaması da eleştiri konusuydu.

"İLK DÜŞMAN BENİM"

Montella ağır yenilgi sonrası kullandığı ifadelerle de tepki çekti. İtalyan hoca “Fena maç oynamadık. İlk 20 dakikada gole çok yaklaştık. İlk dakikalarda bu seviyedeki rakiplere gol bulmazsanız, işiniz zor oluyor. Milli takımın başındayken bir şeylere karar verdiğinizde, maç mağlubiyete dönüşünce ilk düşman hoca oluyor. Bunun farkındayım. İsmail 90 dakikayı çıkaracak durumda değil. 45 dakika ile 90 dakika oynamak aynı şeyler değil. Arda yorgundu. Kullanmak istemedik çünkü sakatlık riski vardı. Oyuna alırken bile ‘Acaba almasam mı’ diye düşündüm” diye konuştu.

TRİBÜNLER İSTEDİ, ARDA GİRDİ

Maçın ikinci yarısı oynanırken tribünlerden “Arda” tezahüratları yükseldi. Montella da genç yıldızı 70. dakikada sahaya sürdü.