19 Mayıs coşkusunu meydanlarda, kalabalıklarla kutlamak isteyenler için İstanbul, Ankara ve İzmir'de birçok etkinlik düzenleniyor. Birbirinden ünlü isimlerin katılacağı 19 Mayıs konserleri için saat ve yer bilgisi belediyeler tarafından paylaşıldı.

19 MAYIS İSTANBUL KONSERLERİ 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Maltepe Etkinlik Alanı’nda düzenlenecek etkinlik programını paylaştı.

İstanbul 19 Mayıs konserleri: Edis, Hey Douglas ve Konukları, Gaye Su Akyol, Evrencan Gündüz, Güneş, Nova Norda, Evdeki Saat ve Aybüke Albere konserleri düzenlenecek.

Maltepe Etkinlik Alanı’na giriş alanına girişler saat 13.30'dan itibaren başlayacak. Ayrıca genç katılımcılar için playstation, çeşitli simülasyonlar ve farklı etkinlikler olacak.

Ayrıca Kemerburgaz Kent Ormanı’nda da 12.00 – 18.00 saatleri arasında çeşitli ücretsiz etkinlikler gerçekleştirilecek.

Şişli Belediyesi tarafından 19 Mayıs Pazar günü Duman grubu Maçka Demokrasi Parkı’ndaki festival alanında sahne alacak. Konser 21.00’da başlayacak.

Beyoğlu Belediyesi’nin düzenleyeceği etkinliklerde 19 Mayıs’ta Sütlüce’de bulunan İBB Miniatürk otoparkında düzenlenecek konser programı ilk olarak saat 20:00’de DJ performansı ile başlayacak; 21:00’de Candan Erçetin’in sahneye çıkmasıyla heyecan doruk noktasına ulaşacak.

Beşiktaş Belediyesi’nin düzenleyeceği etkinliklerin adresi ise Barbaros Meydanı olacak. Barbaros Meydanı’nda saatler 20.00’de rap müziğin son dönem temsilcilerinden Murda; ardından da 21.30’da ünlü sanatçı Hadise konser verecek.

İZMİR 19 MAYIS KONSERLERİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı konser ve etkinlikler gerçekleştirecek.

19 Mayıs akşamı Gündoğdu Meydanı’nda Sıla konseri gerçekleştirilecek.

19 Mayıs’ta saat 19.00’da ise Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) “Gençler Sahne Sizin” etkinliği düzenlenecek. AASSM sahnesinde akustik konser vermek isteyen 14-20 yaş arası gençler arasından seçilen 19 müzisyen Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda sahnede olacak.

ANKARA 19 MAYIS KONSERLERİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 19 Mayıs Pazar günü Mor ve Ötesi konseri gerçekleştirilecek. Atatürk Orman Çiftliği Doğal Yaşam Parkı’nda düzenlenecek olan konserler için saat 16.00’dan itibaren Sıhhiye Zafer Çarşısı önünden ücretsiz ring seferleri düzenlenecek.