Cem Garipoğlu’nun avukatı konuştu

Cem Garipoğlu'nun avukatı Aytekin Kaya: ''Cem Garipoğlu'nun ruh sağlığının bozuk olduğunu en başından beri biz söyledik ve bu olay yaşandı''

Cem Garipoğlu’nun avukatı konuştu

Münevver Karabulut cinayeti davasında Cem Garipoğlu‘nun avukatlığını yapan Aytekin Kaya, müvekkilinin ruh sağlığının bozuk olduğunu en başından beri söylediklerini belirtti.

AA muhabirine konuşan Kaya, olayın henüz çok sıcak olduğunu, savunmalarında da Garipoğlu’nun akli dengesinin bozuk olduğunu belirttiğini söyledi.

Avukat Aytekin Kaya, çok üzgün olduğunu ifade ederek, ”Adli Tıp Kurumu’da Cem Garipoğlu’nun ruh sağlığının bozuk olduğunu ancak kişinin ceza ehliyetinin olduğu şeklinde rapor vermişti. Burada da bir çelişki vardı zaten. Başından beri biz bu durumu anlatmıştık. Cem Garipoğlu’nun ruh sağlığının bozuk olduğunu en başından beri biz söyledik ve bu olay yaşandı. Demekki ruh sağlığı bozuk bir insan başkasını öldürebiliyorsa kendisini de öldürebiliyormuş” dedi.

Soruşturma evresinde üstün körü bir inceleme yapıldığını söyleyen avukat Kaya, Garipoğlu’nun intihar etmesinin trajik bir olay olduğunu da söyledi. (AA)

Cem Garipoğlu en son böyle görüntülenmiştiCem Garipoğlu en son böyle görüntülenmişti
Cem Garipoğlu hakkındaki herşeyCem Garipoğlu hakkındaki herşey