Erdoğan: Bedeli ne olursa olsun…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Kızılayı'nın madalya ve iftar programında konuştu.

Erdoğan: Bedeli ne olursa olsun…

Erdoğan, “Suriye’nin kuzeyinde, güneyimizde bir devlet kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Bedeli ne olursa olsun bu konudaki mücadelemizi sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Erdoğan harekete geçti!

Erdoğan harekete geçti!

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Daha önce bir Kobani meselesi yaşandı. Suriye ve Irak’ın onlarca şehrinde, yüzlerce kasabasında süren çatışmalar, Kobani’de de yaşandı. Bu olayı bahane eden birtakım çevreler, 6-7-8 Ekim 2014 tarihlerinde Türkiye’nin pek çok yerinde olaylar çıkardılar. Şimdi yine aynı şehirde birtakım olaylar yaşanıyor ve aynı çevreler bunu bir kez daha Türkiye’yi ateşe vermek için bahane olarak kullanmaya çalışıyor. Utanmadan, sıkılmadan ‘Terörist Türkiye’ diye tweet atanlara sesleniyorum. Eğer sizlerde haysiyet, onur varsa, bu Kobani’den kaçıp gelenleri burada kamplarda barındıran ülkeye terörist deme hakkını siz nereden elde ediyorsunuz? Tweet atarak elde ettiğiniz dereceler sizin o kapkara yüzlerinizi beyaza çıkarmayacaktır” dedi.

Erdoğan'dan 'erken seçim' tehdidi!

Erdoğan’dan ‘erken seçim’ tehdidi!

 

“KİMSE TÜRKİYE’Yİ TERÖR ÖRGÜTLERİYLE YAN YANA GÖSTEREMEZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin ismini herhangi bir terör örgütüyle yan yana zikreden, bu ülkeye ve bu millete en büyük iftirayı atıyor. Türkiye, Suriye’deki özgürlük mücadelesine elbette destek veriyor. Irak’ta haklarını savunan insanlara elbette iyi niyetle yaklaşıyor. Ama Türkiye, bu işleri yaparken asla terör örgütleriyle yan yana gelmiyor. Ne devlet terörü estiren Esed rejimiyle ne de diğer oradaki terör örgütleriyle Türkiye’yi kimse yan yana gösteremez” dedi.

AKP'de Gül formülü raftan indirildi

AKP'de Gül formülü raftan indirildi

 

“BÖLGENİN DEMOGRAFİSİNİ DEĞİŞTİRME OPERASYONUNU TAMAMLAMAK İSTİYORLAR”

Erdoğan, “Son günlerde yine Türkiye ile ilgili hiçbir ilgisi, alakası olmadığı belgeleriyle ispatlanmış olan hadiseleri aynı amaçla çarpıtıyorlar. Bir yandan Esed rejimi, bir yandan bölücü örgüt sözcüleri, bir yandan da ülkemizdeki bir siyasi partinin sözcüleri aynı ağızla konuşuyor. Amacın dünya kamuoyuna yönelik bir algı operasyonu olduğu çok açık. Bu tür ithamlarla Türkiye’yi yanı başında olup biten olayların dışında kalmaya zorlayarak bölgenin demografisini değiştirme operasyonunu tamamlamak istiyorlar” diye konuştu.

 

“BEDELİ NE OLURSA OLSUN ENGEL OLACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Buradan tüm milletime sesleniyorum, tüm dünyaya sesleniyorum. Suriye’nin kuzeyinde, güneyimizde bir devlet kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Bunun bilinmesini istiyorum. Bedeli ne olursa olsun bu konudaki mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Teröre asıl destek, bir yandan iki milyon insanın yükünü omuzlarımıza bırakırken, diğer yandan da ‘Sınırlarınızı iyi kontrol edemiyorsunuz’ tafrası yapmaktır. Kendi ülkelerinden terörist çıkışını engelleyemeyenlerin bu sorunu bizim kendi sınırlarımızda çözmemizi beklemesi samimi bir yaklaşım değildir” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...