Süleyman Soylu AKP hakkında neler söylemişti?

Yeni kabinede görev alan en ilginç isim AKP Trabzon milletvekili Süleyman Soylu oldu.

Süleyman Soylu AKP hakkında neler söylemişti?

FOTO: DEPOPHOTOS

ANKARA – SÖZCÜ

AKP’ye katıldığı günden bu yana Erdoğan ve hükümeti yere göğe sığdıramayan Süleyman Soylu, ‘yakın tarihlerde’ ise ağzına geleni söylüyordu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına getirilen Soylu, geçmişte Erdoğan ve AKP hakkında ağır ithamlarda bulunmuş, yolsuzluk suçlamaları yapmıştı.

Demokrat Parti Genel Başkanıyken AKP'ye demediğini bırakmayan Soylu daha sonra AKP'ye geçti, milletvekili ve şimdi de Bakan oldu. Soylu'nun DP'deyken yaptığı açıklamalar şöyleydi:

İşte Soylu’nun bazı konuşmalarından kesitler;

“AT ÜSTÜNDE DURMAYI BECEREMEYEN BAŞBAKAN”

20 Nisan 2008: Bu ülkenin herkese çatan ve kaos yaratan bir Başbakanı var ki, akşam evine gittiğinde karısına ve çocuklarına boynu bükük kalan esnafın, çiftçinin yerine kendini koymuyor. Kendisi evindekilerin yüzüne nasıl bakıyor. AKP iktidarından önce işsizlik yüzde 6’ydı bugün 11.3’e çıktı. Başbakan at üstünde durmayı nasıl beceremediyse, ülke yönetmeyi de aynı şekilde beceremedi.

“PAÇALARINDAN YOLSUZLUK AKIYOR”

10 Aralık 2008: 29 Mart yerel seçimlerinde halk AKP hükümetine sarı, DP ise kırmızı kart gösterecek. AKP hükümeti, yanlış ekonomi politikası sonucu bayramları da millete zehir etti. İnsanlarımız gülmeyi unuttu. Beceriksizlik ve yetersizlikle, Türkiye’yi krizle karşı karşıya bıraktılar. Paçalarından yolsuzluk akıyor. Türkiye'de ihale ve yandaş belediyeciliği yapılmaktadır.

“BOYAN DÖKÜLDÜ RECEP TAYYİP ERDOĞAN”

31 Aralık 2008: Çeviriyorsun, boş geliyor. Bir daha çeviriyorsun, pas geliyor. Günlerdir, Filistin'de Müslüman kardeşlerimizin yaşadığı acılar ciğerimize saplandı. Sen Olmert'le görüşüyorsun, ertesi gün bu katliamlar oluyor. Eğer Kırat iktidarda olsaydı, gök kubbe bu katliamı yapanların başına yıkılırdı. Önce çıktın, ‘Arabulucuyum' dedin, şimdi bölgedeki Müslüman ülkelerin kalbini almakla görevlendirildin. Ey Recep Tayyip Erdoğan, boyun eydin, emir eri oldun, milletin ümitlerini boşa çıkardın. Boyan döküldü Tayip Erdoğan.

“BAŞBAKAN RANTIN BABASINI GETİRDİ”

25 Şubat 2009: Yolsuzluklarla mücadele edeceğim diyen hükümet, Türkiye'yi yolsuzluk çukuru içine batırdı. Tüyü bitmemişin hakkını yedirmeyeceğim dediler. Her gün tüyü bitmemiş yetimin üzerinden siyaset yapıyorlar. Bu ülkeyi rant ülkesi yapmayacağım dedi sayın Başbakan, rantın babasını getirdi. Bunlar yarım doktor, yarım hoca.

“KENDİSİNİ PADİŞAH OLARAK GÖRÜYOR”

14 Mart 2009: Seçim sürecinde Türkiye’de çok manidar işler oluyor. AKP mensupları uzun zamandır genel başkanları ve başbakanlarını, Başbakan da kendisini padişah olarak görmek istiyor. Ülkemizde sadaka kültürü var. Türkiye'de 3 kişiden biri fukaralık sınırının altındadır. Eleştirilmesi gerekenler insanları bu duruma düşüren hükümettir.

VE SONUNDA…

7 Haziran öncesi “‘Allah şahittir ki bütün bedenim kan gölüne dönse de Erdoğan'dan ayrılmayacağım” diyen Süleyman Soylu kırmızı plakayı kaptı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...