Avustralyalı ressam vücuduyla tablo yaptı

Bodrum'da resim sergisi açan Avustralyalı ressam Nara Walker, eserlerin yer aldığı galeride performans sergileyerek vücuduyla tablo yaptı.

Avustralyalı ressam vücuduyla tablo yaptı

Avustralyalı ressam 25 yaşındaki Nara Walker, ülkede ilk kez dün Bodrum’da sergi açtı. Mine Sanat Galerisi’ndeki ‘Kaosu’n İçindeki Güzellik’ adlı sergide, 30 yağlı boya eseri yer aldı.

FOTO: DHA

FOTO: DHA

Walker sergide, canlı performans da sergiledi. Yere serdiği üç metrekare büyüklüğündeki tuvalin üzerine döktüğü yağlı boyaları el, kol, ayak, bacak ve vücudunu kullanarak tabloya dönüştürdü.

FOTO: DHA

FOTO: DHA

Müzik eşliğinde tuvalin üzerine yatarak, ritmik hareketlerle dans etti. Yaklaşık bir saat süren performans sonunda Walker dakikalarca alkışlandı. Sergiye katılanlar Walker ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

FOTO: DHA

FOTO: DHA

Tekniğiyle ilgili konuşan Ressam Walker, “Özgün ve doğal ortamlarda iç dünyamı yansıtarak ve vücudumun tamamını kullanarak yarattığım eserlerden büyük keyif alıyorum. Hemen hemen bütün eserlerimi bu şekilde tuvale veya fleksiflassa yansıtıyorum. İç dünyamı yansıtan resimlerimin tamamı bir anlamda kişiliğimi temsil ediyor, performansın sanatseverler tarafından beğenilmesi beni mutlu etti” dedi.

DHA