Facebook’tan yeni uygulama: Facebook Watch

Sosyal medya devi Facebook, çok yakında kullanıcılara internet üzerinden canlı yayın ve 'seç-izle' özelliklerini sunmaya başlayacağını açıkladı.

Facebook’tan yeni uygulama: Facebook Watch

Business Insider’ın haberine göre, Facebook Watch (Facebook İzle) adı verilen yeni özelliğin, geleneksel televizyon yayınlarının yanı sıra, Netflix ve Amazon Prime gibi internet üzerinden medya yayın hizmeti veren şirketlere de rakip olması bekleniyor.

Facebook yöneticisi Martinez: 30 yıl içinde çökebilir | Son dakika haberleri İlginizi Çekebilir Facebook yöneticisi Martinez: 30 yıl içinde çökebilir | Son dakika haberleri

FACEBOOK WATCH NEDİR?

Facebook Watch sayesinde kullanıcılar platform üzerinden istedikleri dizi, film ve programları izleyebilecek, istedikleri yayınları takibe alıp kendi listelerini oluşturabilecekler. Kullanıcılar arkadaşlarının takip ettikleri ve izledikleri programları da görme şansına sahip olacaklar.

Ürün Direktörü Daniel Danker Facebook adına açıklama yaptı. Danker açıklamasında, “Facebook Watch’ın reality Showlardan komediye ve canlı spor yayınlarına kadar çok geniş bir yelpazede programlara ev sahipliği yapmasını ümit ediyoruz” ifadelerini kullandı.

343

Facebook Watch içerisindeki programlar arasından seçim yapmak içinse kullanıcılara farklı sekmeleri kullanma imkânı sunuluyor. ‘Hakkında en çok yorum yapılan programlar’, ‘İnsanları neler güldürüyor?’, ‘Arkadaşların neler izliyor?’ gibi sekmeler arasından seçim yapmak mümkün olacak.

Facebook Watch’ın getirdiği bir diğer yenilik ise, izlenen program hakkında yorum yapma özelliği.

Facebook akıllı telefonları bitirmeye geliyor İlginizi Çekebilir Facebook akıllı telefonları bitirmeye geliyor

Daniel Danker, “Facebook Canlı uygulamasıyla öğrendik ki kullanıcıların yorumları da en az video kadar önemli olabiliyor. Dilerseniz bir programı izlerken yorumları da görebilecek ve siz de yorum yapabileceksiniz. Ayrıca yayını izlerken bir yandan da Facebook’taki arkadaşlarınızla irtibata geçme imkânınız olacak” diyor.

NE ZAMAN KULLANILACAK?

Facebook, tanıtım açıklamasında yeni uygulamanın hizmete verileceği gün hakkında bir tarih vermedi ve ‘çok yakında’ demekle yetindi.

Facebook Watch, YouTube'a Rakip mi oluyor? İlginizi Çekebilir Facebook Watch, YouTube'a Rakip mi oluyor?

Ancak Business Insider’ın, konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberinde Facebook Watch özelliğinin 28 Ağustos’ta hayata geçeceğini ifade ediyor.

Facebook Watch önce ABD’de sınırlı sayıda kullanıcı için hizmete girecek ve ardından kademeli olarak tüm dünyada kullanıma sunulacak.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...