Erdoğan’dan cam film hamlesi! Cam filmi kesin yasak mı? İşte cam filmi cezası detayları!

Cam filmi son günlerde vatandaşın gündeminden düşmüyor. Cam filmi olan araç sahipleri, ceza ödeyip ödemeyeceklerini ve cam filmi cezasının kalkıp kalkmayacağını araştırırken tartışmalar konusunda Erdoğan da devreye girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan cam filmi talimatı geldi. Cam filmi yasağı kalkacak mı? Cam filminin cezası ne kadar?

Erdoğan’dan cam film hamlesi! Cam filmi kesin yasak mı? İşte cam filmi cezası detayları!

Cam filminin tekrar yasaklanmasıyla birçok kişi cam filminin cezasını ve nasıl söktürülebileceğini araştırıyordu fakat bugün cam filmi konusunda farklı bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan cam filmi konusuna dahil oldu, cam filmi konusunda fazlaca şikayet geldiğini belirtti ve yasaklamanın mağduriyete dönmemesi konusunda uyarılarda bulundu. Peki şu an cam filmi cezası ne kadar? Cam filmi nasıl sökülecek?

2017 ARAÇ CAM FİLMİ CEZASI NE KADAR?

2017 yılı itibariyle araç cam filmi cezası olarak 427 TL ödenecek. Ayrıca araçların ön camlarına hiçbir şekilde cam filmi uygulaması yapılmayacak. Yapılması halinde ise itiraz hakkı kesinlikle oluşmayacak. Cam film söktürmenin bedeli ise 150 liradan başlıyor.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

SADECE R43 CAM SERBEST! R43 CAM NEDİR?

R43 cam, araçların fabrika çıkışında takılan karartılmış cam uygulamasıdır. Yeni yasaya göre yalnızca bu camlar serbest bir şekilde kullanılabilecek.
R43 cam yönetmeliğinin amacı, camın yolcularda fiziksel yaralanmalara yol açtığını doğrulamak için hangi test türünün gerçekleştirileceğini ve hangi test sonucunun alınması gerektiğini tanımlamaktır. Cam, normal trafik koşullarında ve kullanım sırasında ortaya çıkabilecek yaralanmaları önleyecek kadar güçlü bir direnç göstermelidir. Atmosferik ajanlara, hava şartlarına ve aşınmaya karşı direnmelidir.

cam filmi sözcü ile ilgili görsel sonucu

CAM FİLMİ RUHSATA İŞLENİR Mİ?

Cam filminin ruhsata işlenmesi mümkün değildir. Yalnızca fabrika çıkışlı karartılmış camların (R43 cam) ruhsata işletilmesi mümkündür. Sonradan takılan cam filmlerinin muayeneden geçmesi mümkün olmadığı gibi ruhsata işlenmesi de olanaksızdır.

ERDOĞAN TALİMAT VERDİ

Araçlara sonradan takılan cam filmine ceza kesilmesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da kızdırdı. Erdoğan’ın başkanlık ettiği AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında bu konu da tartışıldı. Erdoğan, “Genelge yayınlayın, düzeltin bu işi” dedi. Toplantıda “Cam filmine ceza kesilmesi kendi kalemize gol atmak, aynen Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) artışı gibi” yorumları yapıldı. Erdoğan, konuyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın çalışma yapmasını istedi. Erdoğan, “Ceza kesilmesinde bir tuzak var mı? Genelge ile mi düzeltilecek, nasıl çözecekseniz, düzeltin” dedi. MYK toplantısında Başbakan Binali Yıldırım, parti yöneticilerine “Ceza kesilmeyecek, kesilen cezalarla ilgili de çalışma yapılacak” bilgisini verdi. Bu bilgi üzerine bir MYK üyesi, yakınına cep telefonundan mesaj göndererek “Cezayı yatırdın mı, yatırmadıysan bekle, düzenleme olacak” bilgisini paylaştı.

Camında bu işaret varsa 'film' cezası yok! İlginizi Çekebilir Camında bu işaret varsa 'film' cezası yok! Hangi cam filmleri serbest? Cam filmi ruhsata işlenir mi? R43 cam nedir? İlginizi Çekebilir Hangi cam filmleri serbest? Cam filmi ruhsata işlenir mi? R43 cam nedir? Cam filmi nasıl sökülür? Ücretsiz cam filmi sökmek için yöntem... İlginizi Çekebilir Cam filmi nasıl sökülür? Ücretsiz cam filmi sökmek için yöntem...

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...