Sözcü Plus Giriş

Devlet Bahçeli neden 26 Ağustos tarihini seçti?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün yaptığı konuşmasında erken seçimler için tarih verdi ve 26 Ağustos tarihini önerdi. Peki bu tarihin önemi ne?

11:54 -
Devlet Bahçeli neden 26 Ağustos tarihini seçti?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin konuşmalarında tarihler rastgele seçilmez. Bu tarihler genellikle önceden düşünülmüştür ve Türk tarihi için önemli günlere göndermeler içerir. Peki Bahçeli’nin son erken seçim çıkışında verdiği tarihin önemi nedir?

İlk akla gelen tarih MHP’nin kuruluş yılı oluyor. MHP 9 Şubat 1969 tarihinde kurulmuş olup, Bahçeli’nin erken seçim tarihi olarak önerdiği 26 Ağustos’la uzaktan yakından ilgisi yok.
İkinci akla gelen önemli olay ise 26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taaruz’dur.
Son olarak da Malazgirt Savaşı akla geliyor ki onun tarihi de 26 Ağustos 1071’dir. Bahçeli’nin bu iki olaydan birini örnek alarak 26 Ağustos tarihini önerdiği düşünülüyor.

İLGİLİ HABERErdoğan: Bahçeli ile yarın görüşeceğizErdoğan: Bahçeli ile yarın görüşeceğiz İLGİLİ HABERBahçeli'den son dakika erken seçim çağrısı! Devlet Bahçeli kulisleri allak bullak etti!Bahçeli'den son dakika erken seçim çağrısı! Devlet Bahçeli kulisleri allak bullak etti! İLGİLİ HABERAKP'den Bahçeli'nin çağrısına ilk yanıtAKP'den Bahçeli'nin çağrısına ilk yanıt İLGİLİ HABERSeçimler ne zaman yapılacak? Erken seçim olacak mı? Bahçeli'den erken seçim çağrısı geldi...Seçimler ne zaman yapılacak? Erken seçim olacak mı? Bahçeli'den erken seçim çağrısı geldi...

 

Son güncelleme: 12:09 17.04.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more