Sözcü Plus Giriş

Cemaat yurdunda vefat etti

İsmailağa Cemaati'nin Esenyurt'taki bir 'medresesinde' hafızlık yapan Mahmut Osman Kamış isimli 12 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti. Miniğin cenazesi cemaat tarafından toprağa verildi. Olay sonrası emniyet güçlerine haber verilmediği iddasını ise çocuğun ailesi reddetti. Aileden yapılan açıklamada "Ölüm nedeni otopsinin sonucu netlik kazanacaktır. Medrese hakkında olumsuz kötü karalayıcı iddiaları kabul etmiyoruz." denildi.

Deniz AYAS
06:56 -
Cemaat yurdunda vefat etti

Olay; geçtiğimiz pazartesi günü İsmailağa Cemaati’nin İstanbul Esenyurt’taki ‘medrese’ adı verilen bir yurdunda meydana geldi.

Minik çocuk 12 yaşında can verdi...

Minik çocuk 12 yaşında can verdi…

KURAN OKURKEN VEFAT ETTİ İDDİASI

İddialara göre; yurtta yatılı olarak kalan Mahmut Osman Kamış adındaki 12 yaşındaki çocuk, Kuran okurken fenalık geçirdi. Yurt görevlileri tarafından ilk müdahalesi yapılan çocuk daha sonra olay yerine çağınılan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Minik kaldırıldığı özel hastanede yaşamını yitirdiği öğrenildi.

POLİSE İNTİKAL ETMEDİ!

Ağzından kan geldiği bildirilen miniğin cesedi daha sonra ailesine teslim edildi. Olay sonrası polise haber verilmediği iddia edildi. Ancak ailesi bu iddiaları reddetti.

Miniğin cenazesi İsmailağa Camii'nden kaldırıldı.

Miniğin cenazesi İsmailağa Camii’nden kaldırıldı.

Ailesinin de cemaat mensubu olduğu öğrenilen Mahmut Osman’ın cenazesi, önceki gün İsmailağa Camii’nde ikindi namazına müteatip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenaze namazına; Metin Balkanlıoğlu başta olmak üzere İsmailağa Cemaati’nin önde gelen isimleri katıldı.

“AĞZINDAN KAN GELDİ”

Konuyla ilgili Sözcü’ye konuşan İsmailağa Cemaati yetkilileri ise “Çocuk zaten kalp hastasıydı. Yavrumuzun Kuran okurken ağzından kan gelmiş. Hakkın rahmetine kavuşmuştur” dediler.

“RAHLE BAŞINDA VEFAT ETTİ”

Cemate yakın sosyal medya hesabından olayla ilgili yapılan açıklamada ise “İstanbul'daki İsmailağa Dergâhı Medreselerinden birinde hafızlık yapan, 12 yaşındaki talebe kardeşimiz, rahlenin başında vefat etmiştir.
Cenazesini Kemal Efendi Hocamız kıldırmış, duaları ve telkini Metin Hoca Metin Balkanlıoğlu Hocamız yapmıştır” denildi.

AİLE KONUŞTU: GEREKENLER YAPILDI

Sözcü’ye konuşan çocuğun ailesi ise Mahmut Osman’ın ölümü sonrası yasal prosedürün işletildiğini söylediler.

Aileden yapılan açıklamada iddalar yalanlandı ve ifadelere yer verildi “Çocuğumuzun hiçbiri rahatsızlığı söz konusu değildir. Ve ayrıca Kuran okurken değil yatağına gideceklen bir anda mide bulantısı ve baş dönmesi ardından istifra edip bayılmıştır sonrasında 5 dakika içinde ambulans gelmiş yarım saat müdahale etmişlerdir. Lakin ruhunu teslim etmişti ve ayrıca hastaneye götürülüp orada da 45 dakika uğraşılmıştır maalesef dönmemiştir. Ve ayrıca hiçbir hastalığı olmamakla otopsi yapılmış doktorun bizzat ağzından söylediği gibi “Kalp krizi ve yahut beyin kanaması” ihtimali bulunmakta otopsinin asıl sonucu ölüm nedeni netlik kazanacaktır.Ve ayrıca çocuğumuzun olduğu medrese öncesinde ve sonrasında çocuğumuzla canla başla ilgilenmiş bizi hiç yalnız bırakmamış emek vermiş insanlardır. Çocuğumuzun vefatında hiçbir kötü lanse edilecek söze, fiilen yanlış söz edilecek en ufak yaklaşımları olmamıştır. Haklarında olumsuz kötü karalayıcı hiçbir haberi kabul etmiyoruz. Hep yanımızdalardı hala destek hâlâ da yardımcılardır” denildi.

 

Son güncelleme: 16:41 29.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more