Sözcü Plus Giriş

15 Temmuz şehitleri Türk bayrağına sarılı 251 tabutla anıldı

Almanya'da şehitlerin isimlerinin bulunduğu Türk bayrağına sarılı 251 tabut, Berlin'in tarihi Brandenburg Kapısı ve ABD'nin Berlin Büyükelçiliği önüne konuldu.

00:05 -
15 Temmuz şehitleri Türk bayrağına sarılı 251 tabutla anıldı

Almanya’nın başkenti Berlin’de 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan 251 kişi için anma töreni düzenlendi.

Hacivat Sanat ve Kültür Derneği tarafından gerçekleştirilen etkinlikte, şehitlerin isimlerinin bulunduğu Türk bayrağına sarılı 251 tabut, Berlin’in tarihi Brandenburg Kapısı ve ABD’nin Berlin Büyükelçiliği önüne konuldu.

İLGİLİ HABERVatandaşlar Atatürk Havalimanı'ndaki 15 Temmuz anma törenine akın etti!Vatandaşlar Atatürk Havalimanı'ndaki 15 Temmuz anma törenine akın etti!

Burada konuşma yapan Hacivat Derneği Başkanı Bilgili Üretmen, Türkiye’nin milli birlik ve beraberliğini hedef alan hain darbe girişimine karşı Türk halkının kahramanca verdiği mücadelenin üçüncü yılında Berlin’de farklı bir anma programı düzenlendiklerini söyledi.

Üretmen, Almanya’daki Türklerin milli iradeye nasıl sahip çıktığını bir kez daha tüm dünyaya gösterdiklerini ve kahramanca şehitlik mertebesine ulaşanları unutmadıkları dile getirdi.

İLGİLİ HABERErdoğan birlik ve beraberlik gününde Kılıçdaroğlu'na yüklenince programı terk ettiler!Erdoğan birlik ve beraberlik gününde Kılıçdaroğlu'na yüklenince programı terk ettiler!

ABD Büyükelçiliği ile Brandenburg Kapısı önünde düzenlenen etkinlikle, hem ABD hem de Almanya’ya mesaj verdiklerinin altını çizen Üretmen, ”Almanya’ya verdiğimiz mesaj ‘bu darbecileri bu hainleri burada barındırmayın, Türkiye'ye iade edin’. Bizim ödediğimiz vergilerle bu hainler burada korunuyorlar. ABD’ye verdiğimiz mesajda ise şehitlerin kanının ABD’nin de eline bulaştığıdır. Bizler Almanya’da yaşasak da yapılan hain saldırıyı unutmadık, unutmayacağız. Tüm şehitlerimizi burada saygıyla şükranla anacağız” diye konuştu. AA

İLGİLİ HABERErdoğan, Hafıza 15 Temmuz'u açtı!Erdoğan, Hafıza 15 Temmuz'u açtı!

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more