Sözcü Plus Giriş

Altın durdurulamıyor! Bugün çeyrek ve gram altın ne kadar oldu? (02.05.2019)

Altın fiyatlarındaki dalgalı seyir devam ediyor. Düğün mevsiminin yaklaşması vatandaşların altına ilgisini artırdı. Altın ülkemizde yastık altı yatırım olarak değerlendiriliyor ve güncel altın fiyatları sıkı bir şekilde takip ediliyor. Peki bugün çeyrek ve gram altın ne kadar oldu? İşte 2 Mayıs Perşembe güncel altın fiyatları...

18:55 -
Altın durdurulamıyor! Bugün çeyrek ve gram altın ne kadar oldu? (02.05.2019)

Kapalıçarşı’da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 0,69 azalışla 244,00 liradan tamamladı. İstanbul Kapalıçarşı’da, bugün kapanışta çeyrek altın 398,00 lira, Cumhuriyet altını 1.628,00 liradan satılırken, 24 ayar külçe altının gram fiyatı ise dünkü kapanışa göre yüzde 0,69 düşüşle 244,00 liradan işlem gördü.

BUGÜN ÇEYREK VE GRAM ALTIN NE KADAR OLDU?

İstanbul Kapalıçarşı’da alınıp satılan altın türlerinin, önceki ve bugün itibarıyla kapanış fiyatları (TL) şöyle:

ALTININ ONS FİYATI GERİLEDİ

AA Finans Analisti İslam Memiş, ABD Merkez Bankasının (Fed) Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısında, politika faizini beklentiler doğrultusunda yüzde 2,25-2,50 aralığında sabit tuttuğunu anımsattı.

Fed'in faiz kararının ardından altının ons fiyatının gerilediğini ifade eden Memiş, altının ons fiyatının baskı altında kalmaya devam edebileceğini ve düşüşlerin 1.262 dolara kadar sürebileceğini söyledi.

Memiş, İngiltere Merkez Bankası faiz kararı ve ABD’de haftalık işsizlik başvuruları başta olmak üzere açıklanacak verilerin takip edileceğini belirterek, teknik açıdan altının gram fiyatının 240 liranın destek, 245 liranın ise direnç konumunda olduğunun ifade etti.

AA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more