İstanbul’da büyük deprem! Hasarlı binalar var… İstanbul depremi sonrası son durum!

İstanbul bu kez 5.8'lik depremle sallandı... 6 şiddetinde hissedilen deprem İstanbulluların yüreğini ağzına getirdi. Önceki gün gerçekleşen depremin ardından İstanbul Silivri açıklarında bir deprem daha meydana geldi. Son dakika olarak AFAD depremin büyüklüğünü 5,8 Kandilli Rasathanesi ise 5.7 olarak açıkladı. Deprem yerin 7 kilometre derinliğinde meydana geldi. İstanbul'da GSM ve internet şebekelerinde zaman zaman kesintiler yaşanıyor. Deprem İstanbul'un genelinde hissedildi. Büyüklüğü 4'e varan artçı sarsıntılar sürüyor. 8 kişinin hafif yaralandığı deprem sonrası AFAD'tan da uyarı geldi...

İstanbul’da saat 13.59’da deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi’nin verilerine göre 6, AFAD’ın verilerine göre ise 5.8 büyüklüğünde olan deprem, Silivri açıklarında yerin 6.99 kilometre derinliğinde meydana geldi.

Maslak

Şiddetli sarsıntının ardından İstanbullular sokaklara çıktı.

TELEFON HATLARI KESİLDİ

Okullar, hastaneler ve AVM’ler hızla tahliye edildi. Telefon hatları kesildi, İstanbul’da vatandaşlar birbirine ulaşamadı.

Bakırköy Adliyesi

Büyük paniğin yaşandığı kentte artçı sarsıntılar devam ediyor

Maslak

İlk bilgilere göre depremde can kaybı yaşanmadı.

Avcılar’da da bir minarenin üst kısmı yıkıldı.

İSTANBUL VALİLİĞİNDEN İLK AÇIKLAMA: HASAR İHBARI YOK

İstanbul Valiliği son depremle ilgili yaptığı açıklamada;  “İçişleri Bakanlığı (AFAD) Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan alınan bilgiye göre; Marmara Denizi (Silivri açıklarında) bugün saat 13.59'da 5.8 Mw büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Meydana gelen deprem sonrasında saat 14.20 itibariyle ilimizdeki AFAD, AKOM, 112, 155, 156 ihbar hatlarına herhangi bir hasar ihbarı yapılmamıştır. Bütün birimlerimiz depremin ilimizdeki etkilerini yakından takip etmektedir.” ifadelerine yer verdi.

İMAMOĞLU AKOM’DA

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’daki 5,8’lik depremin ardından AKOM'a gitti. Burada kurulan kriz masasına başkanlık eden İmamoğlu “Önemli bir ikaz günüydü. Depremle alakalı teyakkuzdayız.” dedi.

“8 HAFİF YARALI VAR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “AFAD ölçümlerine 5,8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Ardından ise 28 artçı meydana geldi. 8 kadar yaralanma söz konusu bunlar da hafif yaralı. Bazı binalarda hafifi hasarlar söz konusu. Yüreğimizi yakacak bir haber şuana kadar almadık” dedi.

ŞİRİNEVLER’DE BİR BİNA BOŞALTILDI

Şirinevler'de bir apartman deprem nedeniyle çatladı. Apartman tedbir amaçlı boşaltılırken çevrede geniş güvenlik önlemi alındı. Silivri açıklarında 5,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Paniğe kapılan vatandaşlar sokaklara döküldü, bazı binalar hasar gördü. Şirinevler Yeniçeri Sokakta bulunan bir apartman deprem nedeniyle çatladı. Apartman tedbir amaçlı boşaltılırken çevrede geniş güvenlik önlemi alındı.

Deprem uzmanı Ahmet Ercan Büyük İstanbul Depremi için konuştu İlginizi Çekebilir Deprem uzmanı Ahmet Ercan Büyük İstanbul Depremi için konuştu

Bakırköy Adliyesi

AFAD BAŞKANI: HASARLI EVLERE GİRMEYİN

AFAD Deprem Dairesi Başkanı Murat Nurlu, “Deprem Kuzey Anadolu fayında meydana geldi. 4.5-4.6 büyüklüğünde artçılar meydana gelebilir. Hasarlı binalara girmeyin” diye konuştu.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...