Sözcü Plus Giriş

İYİ Parti ve CHP’den ortak miting kararı

Yerel seçimlere az bir süre kala partilerin çalışmaları hızlanıyor. CHP ve İYİ Parti iş birliği kapsamında Aydın, Denizli ve Balıkesir illerinde ortak miting kararı alındığı öğrenildi.

19:22 -
İYİ Parti ve CHP’den ortak miting kararı

Yerel seçimler öncesinde CHP ile İYİ Parti ortak miting kararı aldı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Denizli, Aydın ve Balıkesir'de ortak miting düzenleyecek. Mersin'de ise ortak miting yapılıp yapılmayacağı henüz netlik kazanmadı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi öncesinde yapacağı miting sayısını 32’ye çıkardı. Kılıçdaroğlu’nun 31 Mart’taki seçimler öncesinde yapacağı miting ve toplantıları organize etmek üzere, Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’ın başkanlığında bir süredir yapılan çalışmalar tamamlandı. Bu kapsamda Kemal Kılıçdaroğlu, seçime kadar 26 ilde toplam 32 miting gerçekleştirecek. Mitinglerin 7’si İstanbul’da, 4’ü Ankara’da, 3’ü Bursa, Mersin ve Hatay’da, 2’si ise Adana’da yapılacak. Belirlenen diğer illerde ise Kılıçdaroğlu 1’er miting yapacak. Mitinglerine yarın Batman’dan başlayacak Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Şubat’ta Bursa’da, 1 Mart’ta Mersin’de, 2 Mart’ta Muğla’da ve 3 Mart’ta da Ankara’da vatandaşlarla bir araya gelecek. Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile de ortak 3 miting yapacak. Bu kapsamda, 6 Mart’ta Denizli, 7 Mart’ta Aydın, 17 Mart’ta ise Balıkesir’de iki lider vatandaşlara hitap edecek. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Karadeniz Bölgesi’nde ise Artvin, Ordu ve Giresun’da düzenlenecek mitinglerde halka hitap edecek. Planlamanın, salon toplantıları, mahalle ve ilçe mitingleri şeklinde yapıldığı, Kılıçdaroğlu’nun gittiği şehirlerde mitinglerin yanı sıra ev ve iş yerleri ziyaretleri de yapacağı öğrenildi.

GELİŞMELERE GÖRE MERSİN’E DE ORTAK MİTİNG PLANLAMASI YAPILACAK 

Kemal Kılıçdaroğlu’nun, İYİ Parti’nin büyükşehir belediye başkanlığı seçimleri için aday gösteremediği Mersin’e miting programında özel bir yer verildiği belirtildi. Bu çerçevede 1 Mart’ta Mersin’de olması beklenen Kılıçdaroğlu, 7 ve 16 Mart’ta da Mersinlilerle buluşacak. Gelişmelere göre, Kılıçdaroğlu ve Akşener’in Mersin için de ortak bir miting planlaması yapılacak.

AA

Son güncelleme: 10:02 04.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more