CHP ve İYİ Parti’nin ortak adayları belli oldu!

CHP ve İYİ Parti'nin oluşturduğu Millet İttifakı'nın listelerini YSK'ya vermesinin ardından işbirliği yapılan bölgelerde kesinleşti. Verilen listelere göre Millet İttifakı, 23'ü büyükşehir toplam 50 ilde ittifak adaylarını desteleyecek. İttifak yapılan 23 büyükşehirden 13'ü CHP'ye 10'u da İYİ Parti'ye bırakıldı.

CHP ve İYİ Parti’nin ortak adayları belli oldu!

31 Mart yerel seçim aday listeleriyle ilgili YSK’nın verdiği başvuru süresi tamamlandı. CHP ve İYİ Parti’den oluşan Millet İttifakı 23’ü büyükşehir 50 ilde işbirliği yapıyor.

Son dakika... AKP 3 ilde MHP 16 ilde adayını geri çekti İlginizi Çekebilir Son dakika... AKP 3 ilde MHP 16 ilde adayını geri çekti

ANKARA, İSTANBUL VE İZMİR

23 büyükşehirden 13’ü CHP’ye, 10’u İYİ Parti’ye bırakıldı. En kritik 3 büyükşehirde CHP’nin adayları yarışacak, İYİ Parti destekleyecek. İstanbul’da Ekrem İmamoğlu, Ankara’da Mansur Yavaş, İzmir’de Tunç Soyer yarışacak.

Adana, Antalya, Aydın, Bursa, Eskişehir, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Muğla, Tekirdağ’da da CHP aday çıkaracak.

İYİ Parti’nin aday çıkaracağı büyükşehirler ise; Balıkesir, Denizli, Gaziantep, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Trabzon.

Son dakika... CHP Buca adayını değiştirdi İlginizi Çekebilir Son dakika... CHP Buca adayını değiştirdi

BÜYÜKŞEHİR DIŞINDA 27 İLDE İTTİFAK VAR

Millet İttifakı, büyükşehirler dışında 27 ilde de işbirliği yapacak. 16 ilde CHP, 11 ilde ise İYİ Parti aday gösterecek. CHP, uzlaşılan illerden Artvin, Bartın, Bilecik, Bolu, Burdur, Çanakkale, Edirne, Erzincan, Giresun, Kastamonu, Kırklareli, Kırşehir, Sinop, Tunceli, Yalova ve Zonguldak’ta, İYİ Parti ise Afyonkarahisar, Aksaray, Düzce, Elazığ, Isparta, Kilis, Kırıkkale, Nevşehir, Osmaniye, Tokat ve Yozgat’ta aday gösterecek.

CHP ve İYİ Parti geri kalan 31 ilde ise kendi adaylarıyla yarışacak. Iğdır’da İYİ Parti, Şanlıurfa’da ise CHP aday çıkarmayacağını açıkladı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...