Sözcü Plus Giriş

Böyle çim biçme makinesi mi olur?

Honda'nın ürettiği çim biçme makinesi kullandığınız otomobilden bile daha hızlı! Bahçe için tasarlanan bu araç dünyanın en hızlı çim biçme makinesi olarak Guiness Rekorlar Kitabı'na girmeyi başardı. Araç maksimum 243 km/s hıza çıktı.

Fatih TAN
10:53 -

Aslında Honda’nın çim biçme makineleri otomotiv sektöründe oldukça popüler. Hatta 2014 yılında 188.08 km/s hıza ulaşarak bu rekor Honda tarafından bir kez daha kırılmıştı. Günümüzde ise bu rekoru geliştiren marka tam olarak 243 km/s hıza ulaştı! İnanılmaz!

Dresden’de yer alan bir yarış pistinde yapılan rekor denemesinde V2 versiyon çim biçme makinesi 0-160 km/s hızlanmasını 6.29 saniyede tamamladı! Ayrıca aracın son hızı da 191 km/s olarak VBOX ile ölçüldü. Honda’nın İngiltere Üst Düzey Yöneticilerinden Dave Hodgetts, Orijinal olan Mean Mower inanılmaz bir makineydi ancak ikinci versiyonu tamamıyla farklı!” açıklamasını yaptı. Hodgetts, “2014 yılında kırdığı maksimum hız rekorunu kırdıktan sonra belirli değişiklikler ve güncellemeler yaptık. Team Dynamics bu aracımızı daha geliştirip enteresan bir noktaya taşıdı. Ve sonuç olarak rekorumuzu geliştirdik.”

999cc, 4 silindirli motora sahip olan çim biçme makinesi aslında Honda’nın yarış motoru olan CBR1000RR’ın sahip olduğu üniteye sahip. Bu motor 200 beygir güç üretiyor ve dakikada tam 13 bin devir çeviriyor! Aracın kilogram ve beygir oranı ise Bugatti Chiron’ndan daha iyi! Tüm bu detaylar sayesinde çim biçme makinesi 0’dan 100 km/s hıza 3 saniyenin altında çıkyor!

İLGİLİ HABERBu lastiğin içinde hava yok!Bu lastiğin içinde hava yok!
Son güncelleme: 16:06 11.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more