Reuters: ABD, Türkiye’ye yaptırım uygulayacak

Üst düzey bir Türk yetkili ABD'nin S-400 füzelerini aldığı için Türkiye'ye karşı her an başlatmayı değerlendirdiği yaptırımların ilişkilere zarar vereceğini, Ankara'nın sorunların müzakere yoluyla çözümünden yana olduğunu söyledi.

Reuters: ABD, Türkiye’ye yaptırım uygulayacak

İkisi ABD’li yetkili olmak üzere konu hakkında bilgi sahibi dört kaynağın Reuters’a verdiği bilgiye göre yaptırımlar Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı’nı (SSB) ve SSB Başkanı İsmail Demir’e uygulanacak.

Reuters’a konuşan üst düzey Türk yetkili, “Yaptırımlar sonuç vermez. Ters etki yapar. İlişkilere zarar verir. Türkiye bu sorunların diplomasi ve müzakere yoluyla çözümünden yanadır. Tek taraflı dayatmaları kabul etmeyiz” dedi.

TRUMP VETO EDECEĞİNİ DUYURMUŞTU

ABD’de geçtiğimiz günlerde Temsilciler Meclisi ve Senato'nun silahlı kuvvetler komiteleri 740 milyar dolarlık savunma bütçesine onay vermesi, Türkiye’ye yaptırım uygulanmasının önün açmıştı. Ancak ABD Başkanı Trump, söz konusu 2021 Savunma Bütçesi tasarısını veto edeceğini duyumuştu.

AB Liderler Zirvesi'nin son taslağı ortaya çıktı: Yaptırım var uygulaması Mart'ta İlginizi Çekebilir AB Liderler Zirvesi'nin son taslağı ortaya çıktı: Yaptırım var uygulaması Mart'ta Türkiye'ye yaptırım öngören tasarıyı Trump veto edecek İlginizi Çekebilir Türkiye'ye yaptırım öngören tasarıyı Trump veto edecek

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...