Sözcü Plus Giriş

Trump: Twitter’ı kapatırız, yasal olarak bu mümkün

Sosyal medya şirketlerine ilişkin kararnameyi imzalayan ABD Başkanı Trump, "Kararnameyle sosyal medya şirketleri artık sorumluluktan muaf olmayacak. Bugün ifade özgürlüğünü en büyük tehlikelerden birinden korumak için buradayız" dedi. Trump, "Twitter'ı kapatırız, yasal olarak mümkün" açıklamasında bulundu.

23:35 -
Trump: Twitter’ı kapatırız, yasal olarak bu mümkün

2020 başkanlık seçimlerine yönelik sosyal medya platformu Twitter ile çekişen ABD Başkanı Donald Trump, Adalet Bakanı William Barr’a sosyal medya şirketlerinin ‘yanıltıcı uygulamalarına karşı’ eyalet yönetimleriyle ortak çalışma konusunda talimat verdiğini açıkladı.

Trump, açıklamasında “Twitter muteber olmazsa kapatırız, bu yasal olarak mümkün” ifadelerini kullandı.

“TEKLİF HAZIRLANIYOR”

Sputnik’teki bilgilere göre, Bakan Barr da Trump yönetiminin sosyal medya şirketlerine ilişkin bir kanun teklifi hazırladığı bilgisini paylaştı.

Reuters’a göre söz konusu başkanlık kararnamesi, Federal İletişim Komisyonu'na (FCC), İletişim Uygunluk Yasası'nın 230 numaralı bölümü altında yer alan düzenlemelere açıklık kazandırma ve öneriler getirme yükümlülüğü veriyor.

İLGİLİ HABERTrump, ülkesindeki ölümlerin 100 bini aşmasını yorumladıTrump, ülkesindeki ölümlerin 100 bini aşmasını yorumladı
Son güncelleme: 10:16 03.06.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more