Sözcü Plus Giriş

CHP’li Başkan Özcan belediye personelini böyle uyardı: Çalışmamakta ısrar edenler işten çıkartılacak!

Bolu'nun CHP'li Belediye Başkanı Tanju Özcan, yaklaşık bin 200 personelin çalıştığı belediyede bazı müdürlerin ve personelin işlerini layıkıyla yapmadığını dile getirerek, bayramdan sonra çalışmamakta ısrar edenlerin işten çıkarılacağını söyledi. Özcan, "Bazıları çalışmamaya alışmış. Yatarak para kazanmayı kendine hayat felsefesi haline getirmiş olanlar var. Müdürleri de bu konuda uyardım" ifadelerini kullandı. Özcan memur kadrosunda olan personelleri de "Ben hukukçuyum. Yolunu yordamını bulurum fazlasıyla üzerim" sözleriyle uyardı.

İsmail AKDUMAN
10:46 -
CHP’li Başkan Özcan belediye personelini böyle uyardı: Çalışmamakta ısrar edenler işten çıkartılacak!

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Gazeteciler Cemiyeti tarafından çıkarılan bayram gazetesinde belediye personeline uyarılarda bulundu. Bayram sonrası bazı personelle yollarını ayıracaklarını dile getiren Özcan şunları söyledi:

* Ben iki tur birimleri tek tek dolaşarak gerekli uyarılarda bulundum. Bunun içinde kapris yapıp verimli çalışmayanlar var. Bunun içinde iş yerinde ahengi bozup çalışma performansını düşürenler var.

ALIŞMIŞLAR VURGUSU

* Şu ana kadar siyaseten böyle yapıyor diyeceğim 1-2 kişi dışında yok. Bazıları çalışmamaya alışmış. Yatarak para kazanmayı kendine hayat felsefesi haline getirmiş olanlar var.

* Müdürleri de bu konuda uyardım. Benim bireysel tespit ettiklerim de var onlarla ilgili de işlem yapacağım.

Ben bu kadar açık çek verdikten sonra hala verimi artıramazlarsa bundan sonra sorunu çalışanlarda değil onlarda arayacağım. Ondan sonra da müdürlerle de yollarımızı ayıracağız.

(FOTO: SÖZCÜ)

MEMURLARA DA UYARI

Memur kadrosunda olan personeller arasında da işini yapmayanlar hakkında gerekli işlemlerin yapılacağını açıklayan Özcan, şöyle konuştu;:

* Bazı memur personeller ‘Nasıl olsa ben memurum bana bir şey olmaz’ diye düşünmesin. Hep söylüyorum, ben hukukçuyum. Yolunu yordamını bulurum fazlasıyla üzerim.

* Çünkü üzerimde büyük bir vebal var. Bolu halkının parasını kullanıyorum. Bolu halkının parasıyla yatarak çalışan kimseye para ödeyemem. Bunun hesabını halka ve Allah'a veremem.

* ‘Nedir derdin’ diyorum. ‘Anlaşamıyorum. Müdürümle anlaşamıyorum, şu birimde çalışmak istiyorum’ gibi rahat batanlar var. Bunun hakkında gereğini yapacağım.

* Bunun hakkında siyasi davrananlar var. Siyaseten engelleme çabası içerisine girmek mi yoksa beceriksizlik mi bilemiyorum?

* Bunu yapan 2-3 kişidir yaygın bir şekilde böyle yapılıyor denilemez. Ancak hepsinin günahına giremem.

Son güncelleme: 18:36 02.08.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more