Sözcü Plus Giriş

Skandal paylaşımı yapan belediye başkanı hakkında MHP’den flaş karar

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’yla ilgili skandal paylaşım yapan Düzce’ye bağlı Kaynaşlı ilçesinin MHP’li Belediye Başkanı Birol Şahin MHP’den ihraç edildi.

Deniz AYHAN
10:59 -
Skandal paylaşımı yapan belediye başkanı hakkında MHP’den flaş karar

Filenin Sultanları için çirkin paylaşımda bulunan MHP'li Düzce Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin partiden ihraç edildi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, “Birol Şahin, milletce haklı gururumuz olan Filenin Sultanları hakkında yapmış olduğu çirkin paylaşım nedeniyle, genel başkanımız sayın Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla, belediye başkanları listesinden düşürülmüştür'' dedi.

MHP'li Birol Şahin, A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın Almanya'yı yenerek Tokyo'da olimpiyatlara katılma hakkı elde etmesinin ardından sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulunmuştu: “Allahu Teala'nın ‘örtünün vücut hatlarınız belli olmasın' emrine karşı çıkarak, açılıp saçılacaksın, kendini teşhir edeceksin sonra da ‘Tokyo'ya gidiyoruz' diye sevineceksin. Dünya şampiyonu olsan ne yazar. Müslüman kadın adap ve haya sahibidir. Yaptığı her işte Allah rızası gözetir. Dinimize göre kadınlar kendi aralarında spor yapabilirler, erkekler huzurunda açık saçık olarak değil”

REFAH KÖKENLİ

Refah, Fazilet ve AKP kökenli olan ve son yerel seçimler öncesi de MHP'ye geçen Şahin, tepkiler üzerine mesajını kaldırırken, MHP, Şahin hakkında, Filenin Sultanları ile ilgili paylaşımı nedeniyle parti tarafından soruşturma başlatmıştı.

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise A Milli Kadın Voleybol Takımı'nı tebrik ederek ‘'Hafta sonunda yapılan Avrupa Kıta Elemeleri Voleybol Final Maçında Almanya'yı 3-0 yenerek 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarına katılmaya hak kazanan filenin sultanlarını, teknik kadroyu ve federasyon yönetimini gönülden tebrik ediyorum” demişti.

Son güncelleme: 13:25 15.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more