Pençe-Kartal Operasyonu’nda 81 hedef imha edildi

Milli Savunma Bakanlığı, dün gece Irak kuzeyindeki terörist yuvalarına düzenlenen Pençe-Kartal operasyonuna ilişkin görüntüleri paylaştı. Bakanlıktan yapılan açıklamada "Teröristlere ait barınak, sığınak ve mağaralardan oluşan 81 hedef imha edilmiştir. Uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüşlerdir" denildi.

Irak'ın kuzeyinde teröristlerce üs olarak kullanılan Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan ve Hakurk'a Türk Silahlı Kuvvetleri’nce hava harekatı düzenlendi. Milli Savunma Bakanlığı dün gece gerçekleştirilen Pençe-Kartal Operasyonu‘yla ilgili şu açıklamayı yaptı.

* Türk Silahlı Kuvvetleri geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.

YERLİ VE MİLLİ MÜHİMMAT KULLANILDI

* Bu harekâtta azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak terör örgütünün anılan bölgelerdeki varlığına ağır bir darbe indirilmiştir. Harekâtın planlama ve icrasında sivil halkın can ve mal güvenliği ile çevrenin korunması konusunda azami hassasiyet gösterilmiştir.

* Pençe-Kartal Operasyonu ile ülkemizi, milletimizi ve hudut güvenliğimizi tehdit eden teröristlere ait barınak, sığınak ve mağaralardan oluşan 81 hedef imha edilmiştir. Uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüşlerdir.

BAKAN AKAR PİLOTLARI TELSİZDEN TEBRİK ETTİ

Pençe-Kartal Operasyonu’nun başarıyla tamamlanmasının ardından dönüşe geçen pilotlarla telsizden irtibat kuran Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Bu vatan size minnettar. Sağ olun, var olun” dedi. Pilotlar da Akar’a “Hava Kuvvetleri’nin vurucu gücü olan bizler her zaman, her daim göreve hazırız” şeklinde karşılık verdi.

Son dakika... Milli Savunma Bakanlığı: Pençe-Kartal Operasyonu başladı! İlginizi Çekebilir Son dakika... Milli Savunma Bakanlığı: Pençe-Kartal Operasyonu başladı!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...