Salda Gölü skandalını ortaya çıkarmıştı… CHP’li Başkan ve eşine silahlı saldırı!

Burdur Yeşilova Belediye Başkanı CHP'li Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel, sabah saatlerinde evlerinde silahlı saldırıya uğradı. Olayın ardından hastaneye kaldırılan Mümtaz Şenel ve eşinin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Salda Gölü'nün tahrip edilmesini önlemeye çalışan ve verdiği mücadele ile tanınan Mümtaz Şenel, geçen hafta da göle giren iş makinelerinin fotoğraflarını paylaşarak olayı kamuoyuna duyurmuştu.

Mümtaz Şenel’in evine saat 04.30 sıralarında gelen kimliği belirsiz kişiler, kapıyı çaldı. Saldırganlar, kapıyı açan Mümtaz Şenel ve eşine tabancayla ateş açtı. Mümtaz Şenel’in sağ ve sol ayaklarına 5 el ateş eden şüpheliler, eşini de ayağından vurduktan sonra kaçtı.

Adrese çok sayıda polis, jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi. Ambulansla Yeşilova Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Mümtaz Şenel ve eşi, buradaki müdahalelerinin ardından Burdur Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Mümtaz Şenel ameliyata alındı.

Yapılan ameliyatın ardından Şenel’in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

VALİLİK: 2 KİŞİ GÖZALTINDA

Burdur Valiliği saldırıyla ilgili 2 kişinin gözaltına alındığını duyurdu: ”Şu an itibarıyla 2 kişi gözaltına alınmış olup, olayın aydınlatılması ve failin yakalanması ile ilgili çalışmalar bütün imkânlar kullanılarak kapsamlı olarak sürdürülmektedir.”

Saldırıya birçok siyasi isimden tepki geldi.

İMAMOĞLU: BAŞKANIMIZA VE EŞİNE ACİL ŞİFA DİLİYORUM

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla saldırıyı kınadı. İmamoğlu, “Ülkemizin en kıymetli alanlarından biri olan Salda Gölü’nün korunması için mücadele eden Burdur Yeşilova  Belediye Başkanımız Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel’e yönelik saldırıyı kınıyorum. Başkanımıza ve eşine acil şifa diliyorum, çok çok geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

SOYER: SALDIRANLAR DERHAL YAKALANIP ADALETE TESLİM EDİLMELİ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de saldırıyı kınayarak “Burdur Yeşilova Belediye Başkanımız Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel’e yapılan silahlı saldırı asla kabul edilemez. Salda Gölü’nün tahrip edilmesini önlemeye çalışan Şenel’e saldıranlar derhal yakalanıp adalete teslim edilmeli” paylaşımında bulundu.

MANSUR YAVAŞ: ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise “Salda Gölü’nün korunması için verdiği mücadeleyle tanınan Burdur Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşine yönelik düzenlenen silahlı saldırıyı kınıyorum. Kendilerine en içten duygularımla geçmiş olsun dileklerimi sunuyor, acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

”15 GÜN ÖNCE DUYUMU ALDIM”

Şenel, geçen hafta ‘Türkiye’nin Maldivleri’ olarak bilinen Salda Gölü’ne giren iş makinelerinin fotoğrafını paylaşarak olayı kamuoyuna duyurmuştu. Tepkiler üzerine makineler durdurulmuş, TOKİ soruşturma başlatıldığını duyurmuş, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da alana kamera sistemlerinin takılacağını açıklamıştı.

Burdur Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel

Mümtaz Şenel, Salda skandalından sonra yaptığı açıklamada ise belediye ekiplerinin göl etrafında sık sık dolaştığını dile getirmişti. Şenel, yaşanan kum skandalıyla ilgili duyumu 15 gün önce aldığını söylemişti.

Şenel, ”Beyaz kumların olduğu yerden o beyaz kumları alıp kum olmayan yerlere yol yapmaya çalışıyorlar. Kumları taşıdığı yere bu yapacakları Millet Bahçesi’nin binalarını oturtacaklarmış. Bu dediğimiz yere de yürüyüş yolu yapacaklarmış. İş makineleriyle henüz düzeltme fırsatları olmadı, biz olaya müdahale edince zaten durdu” şeklinde konuşmuştu.

Yapılaşma Salda Gölü'nün sonu olur İlginizi Çekebilir Yapılaşma Salda Gölü'nün sonu olur