Erdoğan’dan Pınar Gültekin açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Pınar Gültekin’i katleden caninin hak ettiği en ağır cezayı alacağından şüphem yoktur. Davanın bizzat takipçisi olacak, bir daha asla yaşamak istemediğimiz kadına şiddetin son bulması için Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak ne gerekiyorsa yapacağız. Pınar Gültekin’e rahmet, kederli ailesine, arkadaşlarına, sevenlerine sabır diliyorum" dedi.

Erdoğan’dan Pınar Gültekin açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Pınar Gültekin’in katledilmesiyle ilgili Erdoğan şu ifadeleri kullandı;

“LANETLİYORUM”

*Dün bir cani tarafından hunharca katledildiğini öğrendiğimiz Pınar Gültekin'in acısı bizleri kedere boğdu. Kadına karşı işlenen tüm suçları lanetliyorum.

*Bu canilerin ve işledikleri bu rezil cinayetlerin bizim medeniyetimizde de anlayışımızda da yaşantımızda da tek bir kum tanesi kadar yeri ve bahanesi yoktur, olamaz.

*Hep birlikte bu şiddete karşı duracak, bunları millet olarak yeneceğiz. Pınar Gültekin'i katleden caninin hak ettiği en ağır cezayı alacağından şüphem yoktur.

*Davanın bizzat takipçisi olacak, bir daha asla yaşamak istemediğimiz kadına şiddetin son bulması için Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak ne gerekiyorsa yapacağız.

*Pınar Gültekin'e rahmet, kederli ailesine, arkadaşlarına, sevenlerine sabır diliyorum.

Pınar Gültekin hakkında çirkin paylaşımlar yapan şoförle ilgili İETT'den flaş karar! İlginizi Çekebilir Pınar Gültekin hakkında çirkin paylaşımlar yapan şoförle ilgili İETT'den flaş karar! Pınar Gültekin'in babası: 'Kızımı teşhis edemedim' İlginizi Çekebilir Pınar Gültekin'in babası: 'Kızımı teşhis edemedim'