Akit TV: Yapılan yazım hatasından dolayı üzüntümüzü paylaşmak istiyoruz

Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet karşıtlığıyla bilinen AKİT TV, bu sabah Anıtkabir’de yapılan 30 Ağustos törenlerinde yeni bir skandala imza attı. Kanalın KJ'sinde Anıtkabir yerine ‘Anırkabir’ yazması büyük tepki çekti. Kanaldan yapılan açıklamada "Yapılan yazım hatasından dolayı üzüntümüzü paylaşmak istiyoruz" denildi.

Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet’i sürekli hedef alan AKİT TV’den bir skandal daha… Kanalın, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98'inci yıldönümünde Anıtkabir'de yapılan töreni, “Devletin zirvesi Anırkabir'de” KJ'siyle vermesi büyük tepki çekti.

KJ’deki hata sonrası Akit TV’den yapılan açıklamada, bir kastın bulunmadığı ve yapılan yazım hatasından ötürü üzgün oldukları belirtildi.

 

AKİT TV’DEKİ İLK SKANDAL DEĞİL

Akit TV daha önce de bazı skandallarla gündeme gelmişti.

Fatin Dağıstanlı’nın sunduğu Pazar Manşeti programında Ayasofya ile ilgili olarak, “Şu mesaj önemliydi, bunun arkasına bir hilafet gelmeli, ben bunu önemsiyorum çünkü. Ki siz çok iyi analiz ettiniz. Bunun hem siyasal hem ekonomik çok büyük bir getirisi de olacak Türkiye bağlamında. Hem de ümmet için de önemli bir gelişme olacak” ifadeleri kullanılmıştı.

Akit TV'de 2018 yılında ekrana gelen “Gün Başlıyor” programında, sunucu Ahmet Keser “Sivil öldürecek olsak Cihangir’den başlarız… Nişantaşı, Etiler… Bir sürü hain var… Türkiye Büyük Millet Meclisi var… ” sözleriyle skandal bir açıklamaya imza atmıştı.

Anıtkabir'de Atatürk'e büyük saygısızlık İlginizi Çekebilir Anıtkabir'de Atatürk'e büyük saygısızlık Tunç Soyer, ‘Zafer Turu'na bisikletiyle katıldı İlginizi Çekebilir Tunç Soyer, ‘Zafer Turu'na bisikletiyle katıldı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...