WhatsApp kararıyla açılan tarihi çarşı yeniden kapatıldı!

Edirne’de alışverişin merkezi olan Tarihi Alipaşa Çarşısı, corona virüsü tedbirleri kapsamında esnaflarının aldığı karar ile 25 Mart Çarşamba günü kapatılmasından yaklaşık 1 ay sonra dün esnafların WhatsApp'tan katıldığı oylama sonucunda yeniden hizmete açılmıştı. 5 asırlık tarihi çarşı, corona virüsü salgınına bir gün dayanabildi ve bugün yeniden kapatıldı.

WhatsApp kararıyla açılan tarihi çarşı yeniden kapatıldı!

Kanuni Sultan Süleyman'ın Sadrazamı Hersekli Semiz Alipaşa tarafından 16'ncı yüzyılda Mimar Koca Sinan'a yaptırılan ve günümüzde Edirne'de alışverişin merkezi olan Tarihi Alipaşa Çarşısı, corona virüsü salgını nedeniyle yaklaşık 1 ay sonra dün yeniden açılmıştı.

WHATSAPP’TA OYLAMA YAPILDI

1565 yılından bugüne Edirne ekonomisinin en önemli unsurlarından biri olan tarihi çarşının dernek başkanı Yılmaz Sanış, corona virüsü tedbirleri kapsamında esnafların oy birliğiyle 25 Mart Çarşamba günü kapatılan tarihi çarşının, dün esnaflarının ‘WhatsApp' uygulaması üzerinden gerçekleştirdikleri oylama sonucu hizmet vermeye başladığını açıklamıştı.

Foto: Sözcü

1 GÜNDE YENİDEN KAPATILDI

Tarihi çarşı, corona virüsü tedbirleri kapsamında bugün yeniden kapılarını kapattı. Edirne'nin vatandaş yoğunluğunun en yüksek oranda olduğu Saraçlar Caddesi üzerinde bulunan tarihi çarşıda hediyelik eşyadan giyime, şekerlemeciden kuyumcuya toplam 128 işletme bulunuyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Çarşamba Corona Edirne Sözcü WhatsApp
Loading...